Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Żywność, która uchroni cię przed wysokim ciśnieniem krwi

co robić w przypadku niskiego ciśnienia krwi

Co jeść, aby pomóc podnieść niskie ciśnienie krwi

Wiele osób zastanawia się, co jeść, aby pomóc podnieść niskie ciśnienie krwi. niskie ciśnienie krwi (znane również jako Hipotensja) jest zwykle uważane za odczyt ciśnienia krwi poniżej 90/60 mm Hg. Stan ten dotyka wielu ludzi, szczególnie w miarę starzenia się. Od 10% do 20% Amerykanów w wieku powyżej 65 lat ma niedociśnienie w jakimś stopniu. Objawy obejmują omdlenia, niewyraźne widzenie, zawroty głowy i światłowstręt. Nieleczone niskie ciśnienie krwi może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu, powodując długotrwałe uszkodzenie serca i mózgu, a nawet śmierć.
niskie ciśnienie krwi może być spowodowane przez wiele czynników, w tym skutki uboczne leków i warunki takie jak cukrzyca. To, co jesz, również ma znaczący wpływ na zdrowie serca i ciśnienie krwi. Oto osiem porad żywieniowych, które mogą pomóc w podniesieniu ciśnienia krwi do zdrowego poziomu.

Oto co jeść, aby pomóc podnieść niskie ciśnienie krwi:

Pij dużo płynów

Kiedy jesteś odwodniony, zmniejsza się objętość krwi, co powoduje spadek ciśnienia krwi. Większość lekarzy zaleca picie co najmniej dwóch litrów (około ośmiu szklanek) wody każdego dnia. Spożycie wody powinno być większe w gorące dni lub podczas ćwiczeń.

Jedzenie słonych pokarmów

Żywność o wysokiej zawartości soli może podnieść ciśnienie krwi. Dobrym źródłem soli są oliwki, serek wiejski, zupa w puszce lub tuńczyk. Możesz również dodać do swoich posiłków sól kuchenną lub morską, w zależności od swoich preferencji.

Pij kofeinę

Kawa pomaga podnieść niskie ciśnienie krwi

Napoje takie jak kawa i herbata z kofeiną powodują wzrost tętna i tymczasowy wzrost ciśnienia krwi. Efekt ten jest zazwyczaj krótkotrwały, a spożycie kofeiny nie wpływa na ciśnienie krwi każdego człowieka w ten sam sposób. Jeśli regularnie pijesz kawę, możesz również rozwinąć większą tolerancję na jej wpływ na układ naczyniowy.

Czytać także:  Co się dzieje, gdy masz niskie ciśnienie krwi?

Zwiększ swoje spożycie witaminy B12

Witamina B12 odgrywa kluczową rolę w pomaganiu organizmowi w produkcji zdrowych czerwonych krwinek. Brak tej ważnej witaminy może skutkować anemią, która obniża ciśnienie krwi i może prowadzić do nadmiernego krwawienia, a także uszkodzenia organów i nerwów. Pokarmy bogate w witaminę B12 to jajka, kurczak, ryby takie jak łosoś i tuńczyk oraz niskotłuszczowe produkty mleczne.

Napełnij się folianami

Foliany (znane również jako witamina B9) to kolejna niezbędna witamina, którą można znaleźć w takich produktach jak szparagi, brokuły, wątroba i rośliny strączkowe, takie jak soczewica i ciecierzyca. Niedobór folianów może mieć wiele takich samych objawów jak niedobór witaminy B12, powodując anemię, która prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.

Ogranicz węglowodany

Pokarmy o wysokiej zawartości węglowodanów, zwłaszcza przetworzone, mają tendencję do bardzo szybkiego trawienia w porównaniu z innymi pokarmami. Może to prowadzić do nagłych spadków ciśnienia krwi. W niektórych badaniach wykazano, że dieta o niskiej zawartości węglowodanów może pomóc w wyrównaniu niedociśnienia, zwłaszcza u starszych osób.

Zmniejsz wielkość posiłków

Kiedy jesz duży posiłek, organizm potrzebuje dużo więcej energii, aby go strawić, co może spowodować spadek ciśnienia krwi. Jest to szczególny problem dla osób rezygnujących ze śniadania i poszczących – pomijanie posiłków może często prowadzić do nadmiernego jedzenia w późniejszym czasie, aby to zrekompensować. Nawet jeśli nie zmniejszasz całkowitej ilości jedzenia, spożywanie mniejszych posiłków w ciągu dnia jest zdrowsze zarówno dla Twojego trawienia, jak i przepływu krwi.

Spokojnie z alkoholem

Wśród wielu negatywnych skutków zdrowotnych, picie alkoholu powoduje odwodnienie, co obniża ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie jej objętości. Pij odpowiedzialnie, kiedy już się napijesz. Staraj się wypić szklankę wody po każdym napoju alkoholowym, aby uniknąć odwodnienia.

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi jest bardzo ważne dla zdrowia Twojego serca i tętnic, dlatego ważne jest, abyś kontrolował jego poziom, abyś mógł dokonać odpowiednich zmian zanim pojawią się problemy zdrowotne. Jeśli masz normalne ciśnienie krwi, powinieneś starać się sprawdzać je przynajmniej raz na rok lub dwa lata. Jeśli doświadczasz któregoś z objawów niskiego ciśnienia krwi, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów kardiologów, a my pomożemy Ci opracować plan, który pozwoli Ci uniknąć problemów w przyszłości.

Czytać także:  Top 6 Najlepszych Napojów Na Obniżenie Ciśnienia Krwi