Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Związek między produktami mlecznymi a ciśnieniem krwi

obniżenie ciśnienia tętniczego w domu

Wiele osób wie, że istnieje związek między solą a wysokim ciśnieniem krwi, dlatego ogranicza sód.

Czy wiesz, że istnieją pokarmy i napoje, które powinieneś spożywać, aby zapobiec nadciśnieniu? Tak, mleko może obniżyć ciśnienie krwi

ZBYT WYSOKIE CIŚNIENIE

ciśnienie krwi może rosnąć i spadać w ciągu dnia, ale kiedy pozostaje wysokie przez dłuższy czas, jest diagnozowane jako nadciśnienie. Jest to stan, w którym krew przemieszcza się przez Twoje tętnice pod wyższym ciśnieniem niż to, które jest uważane za normalne, co wymaga od serca zbyt ciężkiej pracy.

Jeśli nie jest pod kontrolą, nadciśnienie może prowadzić do chorób serca, udaru i niewydolności nerek. Ponieważ nadciśnienie często nie daje żadnych objawów, ważne jest, aby regularnie kontrolować ciśnienie krwi. Przy odpowiednim zarządzaniu, możesz zmniejszyć ryzyko udaru o 40 procent i ryzyko ataku serca o 25 procent.

WYSTARCZY DODAĆ MLEKO

W przeglądzie badań z udziałem 45 000 dorosłych, Monash University w Australii zbadał spożycie produktów mlecznych i ich wpływ na ciśnienie krwi. Wyniki pokazały, że osoby, które spożywały więcej niskotłuszczowego mleka, miały mniejsze ryzyko nadciśnienia niż te, które spożywały mniej produktów mlecznych.

Jednak dwie trzecie Kanadyjczyków nie spożywa zalecanych dwóch do trzech porcji produktów mlecznych dziennie, przez co nie korzysta z dobrodziejstw mleka w zakresie ochrony serca. Według Sandry Bourdeau, zarejestrowanego dietetyka i kierownika programu żywienia w Dairy Farmers of Canada, osoby powyżej 50 roku życia spożywają jeszcze mniej produktów mlecznych niż reszta populacji.

“Około 80 procent kobiet i 75 procent mężczyzn w wieku 50 lat i starszych nie spożywa wymaganych dwóch porcji produktów mlecznych dziennie, a zalecenie dla tej grupy wiekowej wzrosło obecnie do trzech porcji dziennie” – mówi Bourdeau.

LEPSZA DIETA MOŻE POMÓC

Hypertension Canada zaleca dietę Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) w celu obniżenia ciśnienia krwi. Jednym z kluczowych zaleceń w diecie DASH jest włączenie dwóch do trzech porcji beztłuszczowego lub niskotłuszczowego mleka lub produktów mlecznych każdego dnia.

Czytać także:  Co To Jest Niskie Ciśnienie Krwi

Jedna porcja odpowiada jednemu kubkowi mleka, maślanki lub jogurtu, albo 43 gramom niskotłuszczowego sera. Produkty mleczne zawierają kluczowe składniki odżywcze obniżające ciśnienie krwi, w tym wapń, potas i magnez.

“Produkty mleczne zawierają również specjalny rodzaj białek, zwanych bioaktywnymi peptydami, które, jak wykazano, mają pozytywny wpływ na kontrolę ciśnienia krwi” – mówi Bourdeau.

Ale pamiętaj, że dieta DASH kładzie nacisk na niskotłuszczowe i beztłuszczowe produkty mleczne, więc rozkoszowanie się tym lodowym sundae nie pomoże Ci obniżyć poziomu ciśnienia krwi.

SZCZYPTA DOBREGO ODŻYWIANIA

Połącz następujące zdrowe dla serca produkty z produktami mlecznymi, aby obniżyć ciśnienie krwi.

  •  Warzywa i owoce
  •  Pełne ziarna, takie jak pszenica, brązowy ryż i owies
  •  Niesolone orzechy
  •  Rośliny strączkowe, takie jak groch, soczewica i fasola nerkowa
  •  Ryby