Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Zrozumienie liczb dotyczących ciśnienia krwi

normalne ciśnienie krwi u mężczyzn

Co to jest ciśnienie krwi?

ciśnienie krwi jest miarą siły, z jaką serce pompuje krew do organizmu.

Jak mierzy się ciśnienie krwi?

ciśnienie krwi mierzone jest w milimetrach rtęci (mmHg) i podawane jest jako 2 liczby:

Jako ogólny przewodnik:

za idealne ciśnienie krwi uważa się wartości pomiędzy 90/60mmHg a 120/80mmHg

wysokie ciśnienie krwi to 140/90 mmHg lub więcej

niskie ciśnienie krwi to 90/60 mmHg lub niższe.

wysokie ciśnienie krwi

wysokie ciśnienie krwi jest często związane z niezdrowym stylem życia, takim jak palenie papierosów, picie zbyt dużej ilości alkoholu, nadwaga i brak wystarczającej ilości ćwiczeń fizycznych.

Nieleczone, wysokie ciśnienie krwi może zwiększyć ryzyko rozwoju wielu poważnych, długoterminowych chorób, takich jak choroba wieńcowa i choroby nerek.

niskie ciśnienie krwi

niskie ciśnienie krwi jest mniej powszechne. Niektóre leki mogą powodować niskie ciśnienie krwi jako efekt uboczny. Może być również spowodowane przez szereg chorób podstawowych, w tym niewydolność serca i odwodnienie.

Najczęstsze pytania dotyczące ciśnienia krwi

Co to jest idealne ciśnienie krwi?

Normalne ciśnienie krwi dla większości dorosłych jest definiowane jako ciśnienie skurczowe poniżej 120 i rozkurczowe poniżej 80. Podwyższone ciśnienie krwi definiowane jest jako ciśnienie skurczowe pomiędzy 120 a 129 przy ciśnieniu rozkurczowym poniżej 80.

Co powinienem zrobić, jeśli moje ciśnienie wynosi 130 90?

130/90/ nie jest źle… Musisz fallow ścisłej diety i ćwiczeń, aby zapobiec przyszłym nadciśnieniem…. jeść żywności bogate w białka i włókien, takich jak białko jajka gotowane kurczaka warzywa owoce nasiona roślin strączkowych, uniknąć węglowodanów bogate żywności, takich jak ryż twaróg tłuste żywności słodycze ghee i innych śmieci żywności.

Czytać także:  Top 6 Najlepszych Napojów Na Obniżenie Ciśnienia Krwi

Jakie jest prawidłowe ciśnienie tętnicze dla 70-80-latka?

Idealne ciśnienie krwi dla seniorów jest obecnie uważane za 120/80 (skurczowe/rozkurczowe), które jest takie samo dla młodszych dorosłych.

Jakie są nowe wytyczne dotyczące ciśnienia krwi dla seniorów 2022?
Wynik zdjęcia
Nowe wytyczne nie zmieniają nic, jeśli jesteś młodszy niż 60. Ale jeśli jesteś 60 lub starszy, cel przeniósł się w górę: Twoim celem jest utrzymanie ciśnienia krwi na poziomie 150/90 lub niższym. Jeśli masz choroby nerek lub cukrzycę, twój cel był kiedyś 130/80 lub niższy; teraz jest 140/90 lub niższy.