Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Znaczenie Kontroli Ciśnienia Krwi

ciśnienie pod kontrolą

Dlaczego ważne jest, aby kontrolować ciśnienie krwi?

Kontrolowanie nadciśnienia jest ważne z kilku powodów. Kiedy masz wysokie ciśnienie krwi, jesteś 3 razy bardziej narażony na śmierć z powodu chorób serca. Nadciśnienie jest spowodowane przez stwardniałe tętnice, a stwardniałe tętnice powodują Nadciśnienie. Jest to błędne koło, które możesz przerwać.

Co to jest ciśnienie krwi pod kontrolą?

Lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia powinni rozpoznawać i leczyć wysokie ciśnienie krwi podczas każdej wizyty. *Kontrola ciśnienia krwi oznacza posiadanie skurczowego ciśnienia krwi mniejszego niż 140 mmHg i rozkurczowego ciśnienia krwi mniejszego niż 90 mmHg, wśród osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Nadciśnienie jest znane jako “cichy zabójca”, ponieważ większość ludzi, którzy mają Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi, nie ma żadnych objawów. Nawet jeśli nie czujesz go, nie oznacza to, że go nie ma.

Pierwszym krokiem, aby dowiedzieć się, czy masz wysokie ciśnienie krwi, jest umówienie się na wizytę kontrolną u lekarza pierwszego kontaktu.

1. Poprawa zdrowia serca

Gdy masz wysokie ciśnienie krwi, prawdopodobieństwo śmierci z powodu choroby serca jest 3 razy większe. Nadciśnienie jest spowodowane przez stwardniałe tętnice, a stwardniałe tętnice powodują Nadciśnienie. Jest to błędne koło, które możesz przerwać.

2. Zmniejsz swoje szanse na udar mózgu

77 procent ludzi, którzy mają pierwszy udar, ma wysokie ciśnienie krwi. Udar ma miejsce, gdy obszar mózgu nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, a tym samym tlenu, aby działać prawidłowo. Może to być spowodowane zablokowaniem tętnicy (udar niedokrwienny) lub pęknięciem tętnicy (udar krwotoczny). Nadciśnienie powoduje uszkodzenia tych tętnic, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia udaru.

3. Chroń swoje nerki

Kiedy ciśnienie krwi u danej osoby jest wysokie, może rozciągnąć delikatny system filtrujący nerek. Z czasem to rozciągnięcie może stać się trwałe, powodując, że nerki będą mniej wydajne w filtrowaniu krwi. Gdy tak się stanie, jest to znane jako przewlekła choroba nerek, której końcowe stadium wymaga kosztownych dializ lub przeszczepu nerki.
Popraw swoją jakość życia i zwiększ długość życia
W 2013 roku prawie 1000 zgonów dziennie w Ameryce było spowodowanych nadciśnieniem. Poprzez obniżenie ciśnienia krwi i utrzymanie go pod kontrolą, prawdopodobieństwo śmierci z powodu chorób układu krążenia jest o 25 procent mniejsze.

Czytać także:  Co To Jest Zespół Białego Fartucha?

4. Zmniejszanie wydatków pozapłacowych

Wydaj trochę pieniędzy teraz, a zaoszczędzisz dużo później. wysokie ciśnienie krwi kosztuje naród prawie 50 miliardów dolarów każdego roku. Utrzymując swoje ciśnienie pod kontrolą teraz, można zmniejszyć ilość czasu spędzonego w szpitalu i zmniejszyć przyszłe koszty.

Tylko około 52% dorosłych z nadciśnieniem ma je pod kontrolą. Możesz zacząć kontrolować swoje ciśnienie krwi już dziś, wprowadzając małe zmiany w swoim codziennym życiu.

1. Zmień sposób odżywiania. Nie oczekujemy, że od razu całkowicie zmienisz swoją dietę, ale już dziś możesz zacząć dokonywać zdrowszych wyborów. Zacznij od wybierania produktów o niższej zawartości soli i tłuszczu oraz włączania do swojej diety większej ilości owoców i warzyw.

2. Bądź aktywny. Najlepiej, jeśli będziesz ćwiczyć 30 minut przez 5 dni w tygodniu. Możesz zacząć już dziś od parkowania dalej lub chodzenia po schodach.

3. Rzuć palenie. Jeśli jesteś palaczem, rozpocznij kroki w kierunku rzucenia palenia. Palenie, nawet najmniejsze, stanowi duże obciążenie dla serca. Lekarz pierwszego kontaktu może dać Ci narzędzia, które pomogą Ci rzucić palenie.

4. Regularnie monitoruj swoje ciśnienie krwi. Jeśli przekracza ono 120/80 mm Hg, należy porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu o tym, co można zrobić, aby obniżyć ciśnienie krwi. Aby zapobiec takim problemom w przyszłości, ważne jest, aby podjąć działania już dziś.

Aby dowiedzieć się, czy masz wysokie ciśnienie krwi lub jak je kontrolować, najpierw skonsultuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli będzie to konieczne, lekarz pierwszego kontaktu skieruje Cię do kardiologa w celu uzyskania dodatkowej opieki.