Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Zioła na wysokie ciśnienie krwi Oto 10, które mogą pomóc

jak naturalnie obniżyć cisnienie

Wysokie ciśnienie krwi jest najczęstszym, możliwym do uniknięcia czynnikiem ryzyka chorób serca.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z wysokim ciśnieniem krwi jest połączenie odpowiednich leków, zdrowej diety, regularnych ćwiczeń fizycznych oraz prowadzenia zdrowego stylu życia.

Istnieje kilka obiecujących ziół i przypraw, które możesz włączyć do swojej diety, a które mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

Przyprawy i zioła, które naturalnie obniżają Wysokie ciśnienie krwi to między innymi bazylia, pietruszka, nasiona selera, chiński koci pazur, Bacopa monnieri, czosnek, tymianek, cynamon, imbir i kardamon.

1. Bazylia

Słodka bazylia ma wysoką zawartość eugenolu. Badania łączą ten roślinny przeciwutleniacz z wieloma korzyściami zdrowotnymi, w tym z obniżonym ciśnieniem krwi.

2. Pietruszka

Pietruszka zawiera wiele związków, takich jak witamina C i dietetyczne karotenoidy, które mogą obniżać ciśnienie krwi.

3. Nasiona selera

Naukowcy zasugerowali, że związki zawarte w ekstrakcie z nasion selera mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, działając jako naturalny bloker kanału wapniowego.

4. Chiński koci pazur

Jego naukowa nazwa to Uncaria rhynchophylla, a nazywany jest również Gou-Teng lub Chotoko.

Nie należy jednak mylić go z kocim pazurem (Uncaria tomentosa). Mimo podobnej nazwy i wyglądu, roślina ta ma inne pochodzenie i inne właściwości chemiczne.

Chiński koci pazur zawiera kilka związków, takich jak hirsutyna i rynochofilina. Badania na zwierzętach wykazały, że mogą one obniżać ciśnienie krwi działając jako naturalne blokery kanału wapniowego.

Ponadto związki te mogą stymulować naczynia krwionośne do produkcji tlenku azotu, który jest związkiem chemicznym pomagającym naczyniom krwionośnym rozluźnić się i rozszerzyć.

5. Bacopa monnieri

Bacopa monnieri to zioło, które rośnie na bagnistych terenach w Azji Południowej. Praktycy medycyny ajurwedyjskiej używają go do leczenia różnych dolegliwości, w tym niepokoju, problemów z pamięcią i wysokiego ciśnienia krwi.

6. Czosnek

Czosnek jest bogaty w wiele związków, które mogą przynieść korzyści Twojemu sercu.

Czytać także:  8 pokarmów i napojów, których należy unikać u osób z wysokim ciśnieniem krwi

W szczególności, czosnek zawiera związki siarki, takie jak allicyna, które mogą pomóc zwiększyć przepływ krwi i rozluźnić naczynia krwionośne. Zbiorczo, czynniki te mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

7. Tymianek

Tymianek jest aromatycznym ziołem pełnym licznych zdrowych związków.

Jednym z takich związków jest kwas rosmarynowy. Badania powiązały go z wieloma korzyściami, takimi jak zmniejszenie stanu zapalnego i poziomu cukru we krwi, a także zwiększenie przepływu krwi. Może również pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

8. Cynamon

Cynamon wydaje się pomagać w rozszerzaniu i rozluźnianiu naczyń krwionośnych, co może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Jest łatwy do włączenia do posiłków. Skoncentrowane suplementy cynamonu są inną opcją.

9. Imbir

Imbir wydaje się obniżać ciśnienie krwi poprzez działanie jako naturalny bloker kanału wapniowego i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Jest pyszny i łatwy do włączenia do diety z posiłkami. Alternatywnie, można kupić suplementy imbiru online. Są one bardziej skoncentrowane.

10. Kardamon

Kardamon to pyszna przyprawa o lekko słodkim, intensywnym smaku. Jest pełen różnych przeciwutleniaczy, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Kardamon jest łatwy do włączenia do gotowania lub pieczenia. Możesz również przyjmować suplement lub wyciąg z kardamonu pod opieką lekarza.

Możesz kontrolować Wysokie ciśnienie krwi za pomocą leków, jak również zmiany diety i stylu życia. Niektóre zioła i przyprawy mogą również pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

Należy pamiętać, że wiele ziół i przypraw może wchodzić w interakcje z lekami rozrzedzającymi krew, a także, że wiele ekstraktów i suplementów omawianych poniżej nie posiada odpowiednich badań bezpieczeństwa.

Zawsze konsultuj się z lekarzem na temat ziół i przypraw, które rozważasz włączyć do swojej diety, i nigdy nie odstawiaj leków bez uprzedniej konsultacji.