Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Że główną przyczyną posiadania wysokiego ciśnienia krwi

Jak szybko obniżyć ciśnienie krwi

Co to jest ciśnienie krwi?

Kiedy serce pompuje krew przez tętnice, wywiera ona nacisk na ich ściany. Jest to znane jako ciśnienie krwi.
ciśnienie krwi to ciśnienie, jakie wywiera krew na ściany tętnic. Tętnice przenoszą krew z serca do innych części ciała.

ciśnienie krwi zazwyczaj wzrasta i spada w ciągu dnia.

Co oznaczają liczby dotyczące ciśnienia krwi?

ciśnienie krwi mierzone jest za pomocą dwóch liczb:

Pierwsza liczba, zwana ciśnieniem skurczowym, mierzy ciśnienie w tętnicach podczas bicia serca.

Druga liczba, zwana ciśnieniem rozkurczowym, mierzy ciśnienie w tętnicach, gdy serce odpoczywa pomiędzy uderzeniami.

Jeśli pomiar wskazuje 120 skurczowego i 80 rozkurczowego, powiedziałbyś “120 ponad 80” lub napisałbyś “120/80 mmHg”.

Jakie są prawidłowe wartości ciśnienia krwi?

Normalny poziom ciśnienia krwi to mniej niż 120/80 mmHg.1

Niezależnie od wieku, każdego dnia możesz podjąć kroki, aby utrzymać ciśnienie krwi w zdrowym zakresie.

Co to jest wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)?

wysokie ciśnienie krwi, zwane również nadciśnieniem, to ciśnienie krwi wyższe niż normalne. ciśnienie krwi zmienia się w ciągu dnia w zależności od wykonywanych czynności. Jeśli ciśnienie krwi stale przekracza normę, może to oznaczać rozpoznanie wysokiego ciśnienia krwi (lub nadciśnienia).

Im wyższy poziom ciśnienia krwi, tym większe ryzyko wystąpienia innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, zawał serca i udar mózgu.

Jaki jest najszybszy sposób na bezpieczne obniżenie ciśnienia krwi?

Nie ma szybkich rozwiązań ani sztuczek, jeśli chodzi o ciśnienie krwi. Większość zmian stylu życia i zabiegów wymaga czasu, a bardzo niewiele z nich, które działają szybko, pomoże Ci utrzymać zdrowe ciśnienie krwi w dłuższym okresie czasu.

Odpoczywaj i połóż się na 10 minut

Ten prosty akt może obniżyć ciśnienie krwi w ciągu kilku minut. Badanie w Archives of Medical Science wykazało, że ciśnienie krwi było niższe, gdy uczestnicy odpoczywali w pozycji supinacyjnej przez 10 minut w porównaniu do siedzenia.

Czytać także:  Właściwy Sposób Na Dokładny Pomiar Ciśnienia Krwi

Bierz powolne, głębokie oddechy

To może pomóc obniżyć tętno i ciśnienie krwi. Badanie w Journal of Human Hypertension wykazało, że praktykowanie spowolnionego oddechu za pomocą urządzenia biofeedback naturalnie spowolniło spoczynkowe ciśnienie krwi, choć nie miało wpływu na ciśnienie krwi w czasie.

Odstresuj się

Stres może powodować wzrost ciśnienia krwi. Znajdź coś, co pozwoli ci się odstresować. Może to być tak proste, jak pójście na spacer lub słuchanie muzyki.

Mindfulness – praktyka bycia w chwili obecnej – wykazała, że obniża ciśnienie krwi w ciągu 8 tygodni, zgodnie z badaniem opublikowanym w Journal of Human Hypertension.

Pij więcej wody

Odwodnienie przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi, ale pozostawanie nawodnionym poprzez spożywanie dużej ilości wody może pomóc.

Utrzymuj prawidłową wagę

Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca. American Heart Association zaleca, aby dążyć do osiągnięcia wskaźnika masy ciała (BMI) pomiędzy 18,5 a 24,9, aby utrzymać zdrowe ciśnienie krwi. Aby kontrolować swoją wagę, należy przestrzegać poniższych zaleceń dotyczących odżywiania i aktywności fizycznej.

Innym sposobem na osiągnięcie zdrowej wagi jest przerywany post, czyli forma ograniczonego czasowo jedzenia. Wykazano, że to również obniża ciśnienie krwi w badaniach na ludziach.

Jedz dietę zdrową dla serca

Obejmuje ona spożywanie dużej ilości owoców, warzyw i niskotłuszczowego nabiału oraz spożywanie mniejszej ilości zatykających tętnice tłuszczów nasyconych i całkowitych. Związki roślinne zwane flawanolami mogą być szczególnie pomocne w obniżaniu ciśnienia krwi. Jedno z badań przeprowadzonych na 25 000 osób wykazało, że dieta bogata we flawanole pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Im wyższe ciśnienie krwi, tym większe te korzyści, zgodnie z badaniami.

Rzuć palenie, jeśli palisz

Palenie przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca, wśród innych chorób.

Czytać także:  Co To Jest Nadciśnienie?

Przyjmuj leki zgodnie z zaleceniami

Leki obniżające ciśnienie krwi mogą pomóc kontrolować ciśnienie krwi i powstrzymać jego niekorzystne i szkodliwe skutki.

ciśnienie krwi poniżej 120 mm Hg skurczowe (górna liczba) i poniżej 80 mm Hg rozkurczowe (dolna liczba) jest uważane za normalne. Skurczowe ciśnienie krwi to ciśnienie, gdy serce bije podczas pompowania krwi. Ciśnienie rozkurczowe to ciśnienie, gdy serce jest w stanie spoczynku pomiędzy uderzeniami. Nieleczone, wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zawału serca, udaru i innych komplikacji poprzez uszkodzenie naczyń krwionośnych w całym organizmie.