Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Wysokie Ciśnienie Krwi I Bóle Głowy

Wysokie Ciśnienie Krwi I Bóle Głowy

Wysokie ciśnienie krwi i bóle głowy

Nie wiadomo, czy Wysokie ciśnienie krwi może powodować bóle głowy. Niektóre badania wskazują, że nie ma związku, podczas gdy inne wykazują silną korelację między tymi dwoma zjawiskami.

American Heart Association (AHA)Trusted Source popiera badania, które twierdzą, że bóle głowy nie są objawem wysokiego ciśnienia krwi, z wyjątkiem przypadków kryzysu nadciśnieniowego.

Jest jednak jedna rzecz, którą wiemy. Bardzo Wysokie ciśnienie krwi może wywołać zdarzenie znane jako nadciśnienie złośliwe. nadciśnienie złośliwe jest również określane jako kryzys nadciśnieniowy.

Podczas kryzysu nadciśnieniowego, ciśnienie w czaszce wzrasta w wyniku nagłego skoku ciśnienia krwi do krytycznego poziomu. Wynikający z tego ból głowy nie przypomina żadnego innego rodzaju migreny czy bólu głowy. Tradycyjne metody leczenia bólu głowy, takie jak aspiryna, są nieskuteczne, aby złagodzić ból.

Oprócz bólu głowy, nadciśnienie złośliwe zwykle wiąże się z:

  • niewyraźnym widzeniem
  • ból w klatce piersiowej
  • mdłości
  • Jeśli uważasz, że doświadczasz kryzysu nadciśnieniowego, musisz natychmiast udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego lub zadzwonić pod numer 911.

Jak leczyć ból głowy

Bez względu na przyczynę, osoby z bólem głowy szukają szybkiej ulgi. Jeśli jednak masz zdiagnozowane nadciśnienie i przyjmujesz leki na jego leczenie, ważne jest, aby mieć na uwadze to, jakie leczenie wybierasz.

Zawsze sprawdzaj etykietę swoich leków i upewnij się, że nie wyrządzisz więcej szkody niż pożytku, wybierając sposób leczenia bólu głowy.

Środki przeciwzapalne

Istnieją naturalne sposoby leczenia bólu głowy w domu, a dodanie pewnych pokarmów do diety jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Niektóre bóle głowy są spowodowane stanem zapalnym.

Środki przeciwzapalne to wszystkie pokarmy, które zmniejszą stan zapalny w Twoim organizmie i poprawią krążenie. Te środki przeciwzapalne obejmują:

  • seler
  • buraki
  • jagody
  • nasiona lnu
  • Kupuj online nasiona lnu.
Czytać także:  Najlepsze Wskazówki Dotyczące Cwiczeń, Które Obniżą Twoje Ciśnienie Krwi!

Pełne ziarna

Jedzenie całych ziaren to zawsze dobry pomysł. Pamiętaj jednak, aby unikać białej mąki, jeśli masz szczególnie paskudny ból głowy. Sięganie po całe ziarna zamiast tego zrównoważy twój poziom cukru we krwi, co jak wykazano, pozwala kontrolować migreny.

Olejki eteryczne

Niektóre olejki eteryczne, takie jak mięta pieprzowa i lawenda, uspokajają centralny układ nerwowy. Olejki te mogą pomóc w zapewnieniu ulgi od tego uczucia “walenia w głowę”, zwłaszcza w przypadku bólów głowy, które są spowodowane stresem.

Zmniejszona ilość kofeiny

Picie zbyt dużej ilości kofeiny zostało pokazaneTrusted Source aby zwiększyć liczbę bólów głowy, które masz, oprócz podniesienia ciśnienia krwi.

Bądź świadomy tego, ile kofeiny znajduje się w Twojej diecie. Pamiętaj też, że jeśli ograniczasz kofeinę, są szanse, że będziesz mieć ból głowy jako objaw odstawienia.

Leczenie bez recepty

Leki dostępne bez recepty, takie jak aspiryna, są powszechnymi metodami leczenia bólu głowy. Jeśli masz Wysokie ciśnienie krwi, powinieneś przyjmować aspirynę tylko wtedy, gdy twoje ciśnienie krwi jest obecnie dobrze kontrolowane.

Według Mayo Clinic, codzienne leczenie aspiryną jest zalecane dla niektórych osób, które są na wyższe ryzyko udaru mózgu.

Sklep internetowy dla aspiryny.

Kiedy należy udać się do lekarza

Jeśli masz częste bóle głowy, ważne jest, aby określić przyczynę. Kwestie zdrowia psychicznego, problemy z dietą lub problemy z krążeniem to tylko niektóre potencjalne przyczyny.

Umów się na wizytę z lekarzem pierwszego kontaktu. Dowiedz się, czy Twoje ciśnienie krwi jest w zdrowym zakresie i omów z lekarzem wszelkie wątpliwości.

Niezdiagnozowane Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do uszkodzenia nerek, chorób serca i innych poważnych komplikacji.

Jeśli masz zdiagnozowane Wysokie ciśnienie krwi i czujesz budujące się ciśnienie w okolicy czaszki, natychmiast wezwij pomoc medyczną. Może to świadczyć o kryzysie nadciśnieniowym i wymaga natychmiastowego działania.

Czytać także:  Czy Kofeina Wpływa Na Ciśnienie Krwi?

Perspektywy

Wysokie ciśnienie krwi jest zawsze powodem do niepokoju. Jednak z prawidłową diagnozą i planem leczenia, może być zarządzany na wiele sposobów.

Częste, nawracające bóle głowy również mogą być powodem do niepokoju. Jak w przypadku każdego schorzenia, ważne jest, aby znaleźć przyczynę bólu głowy.

Niezależnie od tego, czy uważasz, że ciśnienie krwi jest bezpośrednią przyczyną bólu głowy, porozmawiaj z lekarzem o objawach, których doświadczasz.

Istnieją pewne wybory dotyczące stylu życia, które mogą wpłynąć zarówno na Wysokie ciśnienie krwi, jak i bóle głowy. Wczesny poranny spacer to jeden ze sposobów na poprawę krążenia i zmniejszenie stresu.

Jedzenie dużej ilości zielonych, liściastych warzyw i pokarmów przeciwzapalnych to kolejny sposób na upewnienie się, że Twoje ciśnienie krwi pozostaje zdrowe.

Potas i magnez to niezbędne minerały dla każdego, kto chce być zdrowy dla serca. Upewnij się, że jesteś poinformowany i weź wszelkie leki, które przepisuje Twój lekarz.