Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Właściwy Sposób Na Dokładny Pomiar Ciśnienia Krwi

prawidłowe mierzenie ciśnienia

Wskazówki dotyczące kontroli ciśnienia krwi

Istnieją pewne czynniki, które mogą spowodować chwilowy wzrost ciśnienia krwi. Na przykład, ciśnienie krwi zwykle wzrasta w wyniku:

  • Stresu
  • Palenie papierosów
  • Niskich temperatur
  • Ćwiczenia
  • Kofeina
  • Niektóre leki

Staraj się unikać jak najwięcej z tych czynników podczas mierzenia ciśnienia krwi. Staraj się również mierzyć ciśnienie o tej samej porze każdego dnia. Lekarz może zażyczyć sobie, abyś sprawdzał swoje ciśnienie kilka razy w ciągu dnia, aby sprawdzić, czy nie ulega ono wahaniom.

Jak wybrać ciśnieniomierz domowy?

“Odczyty, które otrzymujesz w domu są naprawdę ważne, ponieważ odzwierciedlają ciśnienie, z którym Twoje serce spotyka się na co dzień” – powiedział dr Michael Hochman, lekarz medycyny wewnętrznej w Keck Medicine of the University of Southern California.

Lista zwalidowanych monitorów domowych, pierwszych w Stanach Zjednoczonych i zleconych, które spełniają kryteria American Medical Association, jest dostępna na stronie validateBP.org. Advancement of Medical Instrumentation, British Hypertension Society i European Society of Hypertension również certyfikują urządzenia.

Urządzenie powinno mierzyć ciśnienie krwi na ramieniu, które daje bardziej wiarygodne wyniki niż te, które mierzą z nadgarstka.

Wiele urządzeń jest zautomatyzowanych. Wystarczy założyć mankiet i nacisnąć przycisk. Wyniki wyświetlane są cyfrowo.

Niektóre przechowują odczyty, obliczają średnie ciśnienie krwi w czasie, a nawet przesyłają je do lekarza.

“Jeśli ciśnieniomierze nie mogą przesyłać wyników do lekarza, najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie, które przechowuje odczyty” – powiedział Paul Muntner, profesor epidemiologii i prodziekan ds. badań na Uniwersytecie Alabama w Birmingham.

Dostawca usług medycznych powinien sprawdzać urządzenie około raz w roku, aby zapewnić jego dokładność.

Przed sprawdzeniem ciśnienia krwi

  • Znajdź spokojne miejsce, aby sprawdzić ciśnienie krwi. Konieczne będzie wysłuchanie bicia serca.
  • Upewnij się, że czujesz się komfortowo i jesteś zrelaksowany z niedawno opróżnionym pęcherzem (pełny pęcherz może wpłynąć na odczyt).
  • Podwiń rękaw na ramieniu lub zdejmij ubranie z ciasnymi rękawami.
  • Odpocznij na krześle obok stołu przez 5 do 10 minut. Twoje ramię powinno spoczywać wygodnie na poziomie serca. Usiądź prosto z plecami opartymi o krzesło, nogi nieprzecięte. Oprzyj przedramię na stole z dłonią skierowaną do góry.
Czytać także:  Wysokie Ciśnienie Krwi