Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Top 8 najlepszych suplementów, które pomogą Ci obniżyć ciśnienie krwi.

suplementy na ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest jednym z kilku wskaźników, które mogą być wykorzystane do oceny zdrowia serca. Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby serca poprzez monitorowanie ciśnienia krwi i stosowanie środków zapobiegawczych zalecanych przez lekarza. Stosowanie suplementów diety na Ciśnienie krwi jest kolejnym środkiem ostrożności, który należy rozważyć.

Te suplementy na Ciśnienie krwi są tworzone z komponentów, które pomagają w utrzymaniu zdrowego poziomu ciśnienia krwi. Suplementy na Ciśnienie krwi są również udowodnione, aby pomóc z naturalnym zapaleniem, między innymi. Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś dowiedzieć się więcej, zrobiliśmy listę najlepszych suplementów na Ciśnienie krwi. Czytaj więc dalej, aby dowiedzieć się, jakie produkty dla Ciebie wybraliśmy i w jaki sposób możesz z nich skorzystać.

Suplementy, które mogą pomóc Ci obniżyć Ciśnienie krwi:

1. Hesperydyna

Kiedy delektujesz się szklanką 100% soku pomarańczowego lub wgryzasz się w soczystego grejpfruta, otrzymujesz zdrową dawkę hesperydyny, flawonoidu, który naturalnie występuje w żywności cytrusowej. Przyjmowanie hesperydyny jest związane z obniżonym skurczowym ciśnieniem krwi i ciśnieniem tętna u osób z nadciśnieniem w fazie przed i w fazie 1.

2. Czerwony ryż drożdżowy

Opieranie się na tym sfermentowanym ryżu może pomóc wspierać zdrowe Ciśnienie krwi. Chociaż ten suplement jest najczęściej używany, aby pomóc obniżyć cholesterol, dane pokazują, że stosowanie tego suplementu może mieć pozytywną rolę w zarządzaniu nadciśnieniem też.

3. Olej rybny

Kwasy tłuszczowe zawarte w rybach takich jak łosoś i pstrąg oferują szereg korzyści zdrowotnych, a jedną z nich jest fakt, że mogą one pomóc w kontrolowaniu wysokiego ciśnienia krwi. W jednej metaanalizie oceniającej 20 randomizowanych badań kontrolowanych, unikalne kwasy tłuszczowe znajdujące się w rybach – EPA i DHA – znacząco obniżyły Ciśnienie krwi u tych, którzy zostali ocenieni.

4. Magnez

Suplementy magnezu mają swój moment w świecie żywienia. Od wspierania zdrowego snu do pomocy w utrzymaniu silnych kości, ten minerał odgrywa mnóstwo ważnych ról w ludzkim zdrowiu.

Czytać także:  Proste Wskazówki Dotyczące Profilaktyki Nadciśnienia

A jeśli próbujesz obniżyć Ciśnienie krwi, suplementy magnezu mogą być pomocne. W jednym z badań suplementacja magnezem w dawce 300 miligramów dziennie obniżyła Ciśnienie krwi, zgodnie z tą metaanalizą opublikowaną w czasopiśmie Hypertension.

5. Potas

Potas jest składnikiem odżywczym, który znajduje się w żywności, takiej jak 100% sok pomarańczowy, banany i ziemniaki. Ten składnik odżywczy działa przeciwnie do sodu, składnika odżywczego, który negatywnie wpływa na Ciśnienie krwi.

Gdy więcej potasu dostaje się do Twojego organizmu, więcej sodu z niego wychodzi. A kiedy przyjmowany jest w odpowiednich ilościach, osoby z nadciśnieniem mogą doświadczyć spadku ciśnienia krwi.

6. L- arginina

Aminokwas zwany l-argininą odgrywa wiele ról w organizmie, w tym kluczową rolę w produkcji tlenku azotu. Gdy tlenek azotu jest produkowany, wewnętrzne mięśnie naczyń krwionośnych rozluźniają się, powodując rozszerzenie naczyń, a z kolei obniżenie ciśnienia krwi. U osób z nadciśnieniem, przyjmowanie suplementów l-argininy może pomóc w naturalnym obniżeniu ciśnienia krwi.

7. L-citrulline

Znaleziona w żywności takiej jak arbuz, l-kitrulina jest nieistotnym aminokwasem, który również odgrywa rolę w tworzeniu tlenku azotu.

8. Wapń

Wapń jest kluczowym minerałem, który jest prawdopodobnie najlepiej znany ze swojej roli w zdrowiu kości. Jednak ten składnik odżywczy, znajdujący się w takich produktach jak mleko, jarmuż i tofu, może również pomóc w utrzymaniu zdrowego ciśnienia krwi, jeśli jest przyjmowany w dziennej dawce od 355 do 2000 miligramów, zgodnie z wynikami metaanalizy opublikowanymi w Journal of Human Hypertension.