Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Top 6 Najlepszych Napojów Na Obniżenie Ciśnienia Krwi

niskie bp

Co to jest wysokie ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi to stan, który występuje, gdy siła nacisku krwi na ściany tętnic jest zbyt duża.

Może to spowodować, że Twoje serce i naczynia krwionośne pracują ciężej, co z czasem może uszkodzić mięsień sercowy. Dodatkowo może to powodować powstawanie małych łez w ścianach Twoich tętnic, co prowadzi do odkładania się płytki tłuszczowej.

wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem i może być spowodowane niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej i niektórymi stanami zdrowia, w tym cukrzycą i otyłością.

Ważne jest, aby leczyć wysokie ciśnienie krwi, ponieważ może ono zwiększyć ryzyko wystąpienia wielu innych chorób, w tym chorób serca, udaru i niewydolności nerek.

Leczenie wysokiego ciśnienia krwi zazwyczaj obejmuje kombinację leków, które są używane do rozluźnienia lub poszerzenia naczyń krwionośnych, wraz z dietą i zmianą stylu życia.

Co jest przyczyną niskiego ciśnienia tętniczego?

Klinicznie niskie ciśnienie krwi może wynikać z tymczasowego problemu, takie jak odwodnienie, lub bardziej długoterminowe, takie jak choroby serca. niskie ciśnienie krwi może być genetyczne lub wystąpić w wyniku starzenia się . W niektórych przypadkach, tymczasowy czynnik, taki jak ciąża lub odwodnienie, jest odpowiedzialny.

Co się dzieje, gdy ciśnienie jest niskie?

Nagły spadek ciśnienia krwi może być niebezpieczny. Zmiana o zaledwie 20 mm Hg – na przykład spadek z 110 mm Hg skurczowego do 90 mm Hg skurczowego – może powodować zawroty głowy i omdlenia. A duże spadki, takie jak te spowodowane niekontrolowanym krwawieniem, ciężkimi infekcjami lub reakcjami alergicznymi, mogą zagrażać życiu.

Jakie jest 10 objawów niskiego ciśnienia krwi?

  • Objawy niskiego ciśnienia krwi
  • Zawroty głowy lub światłowstręt.
  • Nudności.
  • Omdlenie (syncope)
  • Odwodnienie i niezwykłe pragnienie.
  • Odwodnienie może czasami powodować spadek ciśnienia krwi. Jednakże, odwodnienie nie zawsze powoduje niskie ciśnienie krwi
  • Brak koncentracji.
  • Niewyraźne widzenie.
  • Zimna, wilgotna, blada skóra.
Czytać także:  Lle Czasu Potrzeba, Aby Obniżyć Ciśnienie Krwi

Top 6 najlepszych napojów na obniżenie ciśnienia krwi

1. Sok z buraków

Nie tylko te kolorowe, niskokaloryczne warzywa zawierają mnóstwo prozdrowotnych witamin, minerałów i związków roślinnych, ale mogą również pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Randomizowane badanie pilotażowe z 2016 roku wykazało, że sok zarówno z surowych, jak i gotowanych buraków poprawił ciśnienie krwi. Ale surowy sok z buraków miał większy wpływ na ciśnienie krwi.

Buraki są bogate w dietetyczne azotany, związek znany z działania obniżającego ciśnienie krwi. W przeglądzie z 2017 roku badacze stwierdzili, że te korzyści były większe niż efekty samych azotanów.

Innymi słowy, inne przyjazne sercu związki są prawdopodobnie również w grze.

Wypróbuj ten prosty przepis na sok z buraków.

2. Sok pomidorowy

Rosnące dowody wskazują, że picie jednej szklanki soku pomidorowego dziennie może promować zdrowie serca.

W badaniu z 2019 roku japońscy naukowcy ocenili efekty picia średnio jednej filiżanki soku pomidorowego dziennie wśród uczestników z czynnikami ryzyka chorób serca.

Stwierdzili, że sok pomidorowy poprawił zarówno skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi, jak i cholesterol LDL. Inne najnowsze badania odnotowały podobne wyniki wśród osób z nadciśnieniem 1 stopnia i kobiet w ciąży.

Aby uniknąć niepotrzebnego sodu, który może mieć odwrotny wpływ na ciśnienie krwi, upewnij się, że kupujesz niesolony sok pomidorowy.

3. Sok z granatów

Granaty są nie tylko bogate w składniki odżywcze, takie jak folian i witamina C, ale również mogą pochwalić się silnym działaniem przeciwzapalnym. To może nie być zaskoczeniem, że wtedy sok z granatów może przyczynić się do zdrowej dla serca diety.

Przegląd literatury z 2017 roku obejmujący osiem randomizowanych, kontrolowanych badań wykazał, że spożywanie soku z granatów może pomóc obniżyć zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe ciśnienie krwi.

Wpływ na skurczowe ciśnienie krwi był niezależny od tego, jak długo uczestnicy spożywali sok z granatu i jak dużo.

Czytać także:  Jak Natychmiast Obniżyć Ciśnienie Krwi

Jeśli zdecydujesz się dodać sok z granatu do swojej diety, upewnij się, że jest to 100-procentowy sok bez dodatku cukru.

4. Sok z jagód

Podobnie jak granaty, jagody – zwłaszcza borówki – są znane ze swoich właściwości przeciwutleniających.

Przegląd z 2020 roku poinformował, że picie soku żurawinowego lub wiśniowego może poprawić ciśnienie krwi.

5. Chude mleko

Niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak chude mleko i jogurt, są kluczowym składnikiem Dietary Approaches to Stop Hypertension, opartego na nauce zestawu zaleceń dotyczących zapobiegania i leczenia wysokiego ciśnienia krwi.

Według jednego badania z 2018 r. w 2 694 dorosłych, zwiększone spożycie niskotłuszczowego mleka było również związane z niższym poziomem skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi.

Ale badacze zauważyli, że nie mogli oddzielić, który składnik nabiału może być odpowiedzialny za stowarzyszenie, przypuszczając, że fosfor i wapń mogą odgrywać rolę.

6. Herbata

Jeśli chodzi o ciśnienie krwi, nie wszystkie herbaty są tworzone równe. Przegląd literatury z 2020 roku randomizowanych badań kontrolowanych porównał wpływ spożycia czarnej i zielonej herbaty na ciśnienie krwi.