Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Top 10 porad, jak szybko podnieść ciśnienie krwi

co można zrobić w domu na niskie ciśnienie krwi

Jak podnieść niskie ciśnienie krwi
Jeśli masz do czynienia z niedociśnieniem, pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę u lekarza. Po omówieniu historii medycznej, stylu życia i innych czynników, lekarz może zmienić leki lub zasugerować pewne zmiany w stylu życia, aby dostać się do źródła problemu.

Ważne jest, aby nie przerywać przyjmowania jakichkolwiek leków lub zmieniać ich dawki bez wcześniejszej rozmowy z pracownikiem służby zdrowia. To samo dotyczy zmian w diecie lub innych.

1. Pij dużo wody

Odwodnienie może czasami prowadzić do niskiego ciśnienia krwi. Niektóre osoby mogą mieć niedociśnienie nawet przy łagodnym odwodnieniu.

Odwodnienie można uzyskać również poprzez zbyt szybką utratę wody. Może to nastąpić poprzez wymioty, ciężką biegunkę, gorączkę, forsowne ćwiczenia i nadmierne pocenie się.

Leki takie jak diuretyki również mogą powodować odwodnienie. Pij więcej wody używając przenośnej butelki na wodę. Użyj alarmu lub timera, który przypomni Ci o wzięciu łyka.

2. Jedz zrównoważoną dietę

niskie ciśnienie krwi i inne skutki uboczne mogą wystąpić, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości składników odżywczych.

Niski poziom witaminy B12, kwasu foliowego i żelaza może powodować anemię. Stan ten występuje, gdy organizm nie może wytworzyć wystarczającej ilości krwi i może powodować niskie ciśnienie krwi.

Twój lekarz może zalecić zmiany w codziennej diecie i przyjmowanie suplementów.

3. Jedz mniejsze posiłki

Możesz uzyskać niskie ciśnienie krwi po zjedzeniu dużego posiłku, chociaż jest to bardziej powszechne u starszych dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ krew płynie do Twojego przewodu pokarmowego po jedzeniu. Normalnie, twoje tętno wzrasta, aby pomóc zrównoważyć ciśnienie krwi.

Możesz zapobiec niskiemu ciśnieniu krwi jedząc mniejsze posiłki. Również ograniczenie ilości węglowodanów może pomóc w utrzymaniu stabilnego ciśnienia krwi po jedzeniu. Oto więcej sugestii dotyczących żywności, którą możesz jeść i nawyków żywieniowych, które możesz praktykować.

Czytać także:  6 najlepszych napojów obniżających ciśnienie krwi

4. Ogranicz lub unikaj alkoholu

Picie alkoholu może prowadzić do odwodnienia. Może również wchodzić w interakcje z lekami i powodować niskie ciśnienie krwi.

5. Jedz więcej soli

Sód pomaga podnieść ciśnienie krwi. Jednak może podnieść ciśnienie krwi zbyt mocno. Może to również prowadzić do chorób serca. Zapytaj swojego lekarza, jaka ilość jest dla Ciebie odpowiednia.

Dodaj sól kuchenną do całych, nieprzetworzonych pokarmów. Pomaga to kontrolować, ile soli spożywasz. Unikaj rafinowanych i przetworzonych słonych pokarmów.

6. Sprawdzaj poziom cukru we krwi

Cukrzyca i wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do niskiego ciśnienia krwi. Zmniejszenie objętości może wystąpić z diurezy, która następuje po wysokim poziomie cukru we krwi. Dzieje się tak, gdy organizm próbuje wydalić glukozę poprzez zwiększone oddawanie moczu.

Rozważ użycie domowego monitora, aby sprawdzić poziom cukru we krwi w ciągu dnia. Spotkaj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza dieta, ćwiczenia i plan przyjmowania leków, które pomogą zrównoważyć poziom cukru we krwi.

7. Zbadaj swoją tarczycę

Choroby tarczycy są powszechne. Niedoczynność tarczycy występuje, gdy nie produkujesz wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Może to prowadzić do niskiego ciśnienia krwi.

Proste badanie krwi może określić, czy masz niedoczynność tarczycy. Możesz potrzebować leków i nowego planu żywienia, aby pomóc zwiększyć funkcję tarczycy.

8. Noś pończochy uciskowe

Elastyczne pończochy lub skarpety mogą pomóc zapobiec gromadzeniu się krwi w nogach. Pomaga to złagodzić niedociśnienie ortostatyczne lub posturalne, które jest niskim ciśnieniem krwi z powodu stania, kładzenia się lub siedzenia zbyt często.

Osoby odpoczywające w łóżku mogą potrzebować szelek uciskowych, które pomogą wypompować krew z nóg. Niedociśnienie ortostatyczne jest bardziej powszechne u starszych osób dorosłych. Zdarza się do 11 procent osób w średnim wieku i 30 procent starszych dorosłych.

Czytać także:  Przyczyny Wysokiego Rozkurczowego Ciśnienia Krwi

9. Przyjmowanie leków

Twój lekarz może przepisać leki, aby pomóc w leczeniu niskiego ciśnienia krwi. Te leki pomagają w leczeniu niedociśnienia ortostatycznego:

fludrokortyzon, który pomaga zwiększyć objętość krwi
midodryna (Orvaten), która pomaga zwęzić naczynia krwionośne w celu podniesienia ciśnienia krwi
Jeśli czyjeś ciśnienie tętnicze jest niebezpiecznie niskie z sepsy, inne leki mogą być stosowane w celu podniesienia ciśnienia krwi. Należą do nich:

agoniści alfa-adrenoceptorów
adrenalina
noradrenalina
fenylefryna
analogi wazopresyny
Czasami dopaminaTrusted Source jest przepisywany w leczeniu niskiego ciśnienia, zbyt.

10. Leczenie infekcji

Niektóre poważne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze mogą powodować niskie ciśnienie krwi. Twój lekarz może dowiedzieć się, czy masz infekcję z badania krwi. Leczenie obejmuje dożylne antybiotyki i leki przeciwwirusowe.