Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Rzeczy, które musisz wiedzieć o Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego

dzień nadciśnienia 2021

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego obchodzony jest 17 maja każdego roku. Jest on obchodzony corocznie w celu zwiększenia świadomości na temat objawów nadciśnienia tętniczego. Głównym celem Światowego Dnia Nadciśnienia jest edukacja społeczeństwa i zwiększenie świadomości na temat nadciśnienia, które jest również powszechnie znane jako wysokie ciśnienie krwi.

Według organizacji World Hypertension League (WHL) istnieją dwa krytyczne elementy zwiększania świadomości na temat nadciśnienia:

Pierwszym z nich jest “ustanowienie programów badań przesiewowych w społeczności o dużej zdolności do rozpoznawania wysokiego ciśnienia tętniczego u osób z grupy ryzyka”

Drugi to “promowanie rutynowego pomiaru BP przez pracownika służby zdrowia podczas wszystkich spotkań klinicznych”.
ŚWIATOWY DZIEŃ NADCIŚNIENIA 2022: TEMAT

Tematem WHD na rok 2022 jest Mierz dokładnie swoje ciśnienie krwi, kontroluj je, żyj dłużej. Koncentruje się on na walce z niskimi wskaźnikami świadomości na całym świecie, zwłaszcza w obszarach o niskich i średnich dochodach, oraz na dokładnych metodach pomiaru ciśnienia krwi.

Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi występuje, gdy ciśnienie krwi wzrasta do niezdrowego poziomu. Choroba ta jest bardzo powszechna i rozwija się przez lata. Wąskie tętnice powodują większy opór i zwiększają ciśnienie krwi. Siła ta może spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych i doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerek lub uszkodzenia nerwów.

HISTORIA ŚWIATOWEGO DNIA NADCIŚNIENIA:

Światowy Dzień Nadciśnienia został po raz pierwszy zainaugurowany w maju 2005 roku i od tego czasu stał się corocznym wydarzeniem. Głównym celem obchodów WHD jest promowanie świadomości społecznej na temat nadciśnienia tętniczego oraz zachęcanie obywateli wszystkich krajów do zapobiegania i kontroli tego cichego zabójcy, współczesnej epidemii.

Czytać także:  Normalne Ciśnienie Krwi Według Płci