Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Połączenie Wysokiego Ciśnienia Krwi I Bólów Głowy

Połączenie wysokiego ciśnienia krwi i bólów głowy

Szereg czynników związanych ze stylem życia i środowiskiem może powodować bóle głowy. (Może to być ta kanapka z salami, którą miałeś na lunch lub nadchodząca burza.) Ale jeśli masz wysokie ciśnienie krwi (lub nadciśnienie), można się zastanawiać, czy może być związek.

Krótka odpowiedź, mówi kardiolog Luke Laffin, MD, nie jest zwykle. Dr Laffin wyjaśnia, co należy wiedzieć, jeśli masz zarówno wysokie ciśnienie krwi i bóle głowy.

Czy wysokie ciśnienie krwi powoduje bóle głowy?

Przez większość czasu, wysokie ciśnienie krwi nie powoduje objawów.

Jedynym przypadkiem, w którym nadciśnienie wydaje się powodować ból głowy, jest kryzys nadciśnieniowy.

Ma to miejsce, gdy ciśnienie krwi wzrasta do 180/120 mm Hg lub więcej.

Kryzys nadciśnieniowy jest stanem zagrożenia medycznego, ponieważ może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, uszkodzenia nerek, utraty pamięci i innych poważnych powikłań.

Jeśli ciśnienie krwi wynosi 180/120 mm Hg lub więcej, odczekaj pięć minut i ponownie dokonaj pomiaru ciśnienia.

Jeśli ciśnienie krwi jest nadal podwyższone, ale nie masz żadnych innych objawów, skontaktuj się z lekarzem opieki zdrowotnej w celu uzyskania wskazówek.

Jeśli jednak ciśnienie krwi wynosi 180/120 mm Hg lub więcej i wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy natychmiast udać się na pogotowie:

  • Silny ból głowy
  • Niewyraźne widzenie
  • Dezorientacja
  • Ból w klatce piersiowej
  • Duszność
  • Nudności i wymioty
  • Silny niepokój
  • Napady
  • Brak reakcji

Leczenie bólu głowy

Istnieje wiele sposobów leczenia bólu głowy, od leków dostępnych bez recepty (OTC), przez zmianę stylu życia, po terapie alternatywne.

Chociaż poniższe sposoby są bezpieczne dla zdrowej osoby, ważne jest, aby nie diagnozować przyczyny częstych lub przewlekłych bólów głowy.

Lekarz może ocenić Twoje objawy, historię zdrowia i inne czynniki, aby właściwie zdiagnozować wszelkie przyczyny bólu głowy i współpracować z Tobą w celu stworzenia planu leczenia.

Czytać także:  Top 8 najlepszych suplementów, które pomogą Ci obniżyć ciśnienie krwi.

Leki

Dwa główne rodzaje leków mogą pomóc złagodzić różne bóle głowy:

Leki przeciwbólowe OTC: Acetaminofen (Tylenol), aspiryna, ibuprofen (Advil, Motrin) lub naproksen (Aleve) mogą być stosowane na bóle głowy i łagodne migreny. Jednak nie powinny być one przyjmowane codziennie przez długi czas, ponieważ niektóre z nich mogą prowadzić do problemów, takich jak wrzody lub inne powikłania żołądkowo-jelitowe.

Leki z grupy beta-blokerów: Dla nawracających migren, lekarze mogą przepisać leki na ciśnienie krwi, takie jak propranolol (Inderal, InnoPran). Mogą one zmniejszyć uczucie ciśnienia w głowie.