Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Ostateczny środek, który możesz zrobić w domu, aby podnieść niskie ciśnienie krwi

domowe sposoby na szybkie obniżenie ciśnienia

Niskie ciśnienie krwi, znane również jako niedociśnienie, to stan medyczny, w którym ciśnienie krwi osoby osiąga tak niski poziom, że prowadzi do niekorzystnych objawów, takich jak zawroty głowy, omdlenia, nudności, zmęczenie, trudności w oddychaniu i niewyraźne widzenie.

Kiedy odczyty oscylują wokół 90/60 mm Hg lub niżej, można to określić jako niedociśnienie. Może być ono mierzone w milimetrach rtęci (mmHg). Kiedy ciśnienie krwi jest niskie, może to spowodować zmniejszenie dopływu krwi do organów takich jak mózg, nerki i serce.

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak: odwodnienie, długotrwały odpoczynek, niedobór składników odżywczych, mniejsza objętość krwi, problemy z sercem, ciąża i schorzenia neurologiczne. Niektóre leki, takie jak alfa-blokery, beta-blokery, diuretyki i antydepresanty mogą również prowadzić do niskiego ciśnienia krwi.

Jeśli masz Niskie ciśnienie krwi, leczenie awaryjne w domu jest niezwykle łatwe. Istnieje kilka domowych sposobów na Niskie ciśnienie krwi, które możesz zastosować. Te domowe sposoby na niskie ciśnienie obejmują zarówno zmianę stylu życia, jak i konkretny plan żywieniowy.

Zmiany w stylu życia dla niskiego ciśnienia krwi

Jedz często małe posiłki – Spożywanie mniejszych i częstszych posiłków jest znane jako pomocne w przypadku niedociśnienia. Dzieje się tak dlatego, że mniejsze i częstsze posiłki zmniejszają przerwę pomiędzy poszczególnymi posiłkami, a także sprawiają, że jesteś wypełniony odpowiednimi składnikami odżywczymi, co zmniejsza szanse na Niskie ciśnienie krwi, w porównaniu do większych i cięższych posiłków.

● Zwiększ spożycie soli – Pewnym strzałem w leczeniu niskiego ciśnienia w domu jest zwiększenie spożycia soli. Sól zawiera sód, a dla osób mających problemy z ciśnieniem krwi, wyższe spożycie sodu może być dobrym rozwiązaniem. Tak więc, spożywanie większej ilości soli może pomóc w podniesieniu ciśnienia krwi.

● Noś pończochy uciskowe – Rolą pończoch uciskowych jest zmniejszenie ilości krwi, która ma być zwężona do dolnych partii nóg i pomóc w jej rozprowadzeniu po całym ciele. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu ciśnienia i bólu wynikającego z żylaków. Możesz łatwo kupić je dla siebie online.

Czytać także:  Czy spacer pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi?

Nie wstawaj i nie poruszaj się szybko – Wszelkie nagłe lub gwałtowne ruchy mogą powodować problemy dla osoby z niskim ciśnieniem krwi. Na przykład, szybkie siadanie lub wstawanie może spowodować uczucie zawrotów głowy, zawroty głowy, a nawet może spowodować omdlenie.

Unikaj alkoholu – Alkohol może spowodować spadek ciśnienia krwi, więc jeśli masz już Niskie ciśnienie krwi, powinieneś unikać wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych.

Pij dużo wody – Woda pomaga zwiększyć objętość krwi, jak również zmniejszyć wszelkie szanse na odwodnienie. Oba te czynniki mogą pomóc w zwiększeniu ciśnienia krwi.

Plan diety dla niskiego ciśnienia tętniczego

Pij kawę z posiłkami – Upewnij się, że masz filiżankę kawy wraz z posiłkami. Kawa lub jakikolwiek inny napój zawierający kofeinę może pomóc w podniesieniu ciśnienia krwi. Jeśli cierpisz na Niskie ciśnienie krwi, to wypicie filiżanki kawy rano może być natychmiastowym lekarstwem na Niskie ciśnienie krwi. Możesz ją również wypić jako część posiłków, zwłaszcza gdy masz do czynienia z niedociśnieniem ortostatycznym.

● Jedz węglowodany złożone z każdym posiłkiem – Wybór diety o niskiej zawartości węglowodanów może pomóc w podniesieniu ciśnienia krwi. Jeśli dodajesz węglowodany do swojej diety, najlepiej wybierać węglowodany złożone, takie jak płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty i jęczmień, zamiast makaronu i białego pieczywa.

● Przekąska z migdałów i rodzynek – Najprostszym sposobem leczenia niskiego ciśnienia krwi w domu jest spożywanie migdałów i rodzynek. Rodzynki są idealnym ajurwedyjskim środkiem, który pomaga naturalnie leczyć niedociśnienie. Możesz namoczyć kilka rodzynek w wodzie przez noc i mieć je rano na pusty żołądek, a także wypić wodę, w której były namoczone. Możesz spróbować tych sposobów przez kilka tygodni i miesięcy. Migdał to kolejny alternatywny domowy środek na Niskie ciśnienie krwi Możesz zastosować tę samą procedurę dla migdałów, jak w przypadku rodzynek.

Czytać także:  Pytania, które są zazwyczaj zadawane, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi

● Pij sok z marchwi i buraków – Rozpoczęcie dnia od szklanki świeżego soku z marchwi z miodem może pomóc w utrzymaniu ciśnienia krwi, ponieważ pomagają one regulować funkcje serca i nerek. Sok z buraków ponownie jest skutecznym antidotum, które pomaga ustabilizować ciśnienie krwi. Dla osób z niedociśnieniem, spożywanie dwóch szklanek soku z buraków przez tydzień może dać dobre rezultaty.

● Ciesz się filiżanką herbaty z lukrecji – Innym jednym z błyskawicznych domowych środków na Niskie ciśnienie krwi jest korzeń lukrecji. Może on pomóc w normalizacji ciśnienia krwi wynikającego z niskiego poziomu kortyzolu. Lukrecja pomaga rozbić enzym, który rozkłada kortyzol i pomaga w zdrowym funkcjonowaniu adrenaliny. Pomaga również w leczeniu objawów chronicznego zmęczenia. Picie herbaty z lukrecji codziennie przez kilka tygodni może dać dobre rezultaty. Możesz również zdecydować się na przyjmowanie kapsułek z lukrecją.