Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Obniżenie ciśnienia krwi dzięki 30 sekundowemu ćwiczeniu oddechowemu

domowy sposób na szybkie obniżenie ciśnienia

Normalne ciśnienie krwi dla Ciebie może być inne niż średnie ciśnienie krwi u innej osoby. W naturalny sposób ciśnienie krwi może być wyższe lub niższe. Jednakże ciśnienie krwi, które jest powyżej lub poniżej normalnego zakresu może powodować negatywne problemy zdrowotne.

Wysokie ciśnienie krwi wynosi 130/80 mmHg lub więcej. Pojawia się ono, gdy krew napiera na ściany naczyń krwionośnych z nadmierną siłą. Zmusza to serce do cięższej pracy i osłabia wnętrze tętnic, co może prowadzić do zagrażających życiu stanów, takich jak atak serca i udar.

Wysokie ciśnienie krwi może być spowodowane przez wiele zmiennych, takich jak styl życia, historia medyczna twojej rodziny, twoje cechy genetyczne i wszelkie istniejące wcześniej zaburzenia medyczne.

Powolne, głębokie oddychanie aktywuje przywspółczulny układ nerwowy, który zmniejsza częstość akcji serca i rozszerza naczynia krwionośne, obniżając ogólne ciśnienie krwi. Gdy twój oddech staje się wolniejszy, twój mózg kojarzy go ze stanem relaksu, co powoduje, że twoje ciało spowalnia inne funkcje, takie jak trawienie. Poświęcając chwilę na głębokie oddychanie w stresującej sytuacji, możesz wyszkolić swoje ciało, aby reagowało w spokojny sposób, gdy staje przed wyzwaniami w pracy lub w życiu domowym. Może to poprawić ogólny stan zdrowia serca i pomóc Ci stawić czoła problemom z czystą głową.

Terapia kontroli oddychania może być wykonana w domu, aby szybko zmniejszyć ciśnienie. Głębokie oddychanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na spowolnienie tętna. Już 30 sekund głębokiego oddychania może mieć wymierny wpływ na ciśnienie krwi.

Według Japońskiego Towarzystwa Nadciśnienia, wzięcie sześciu głębokich oddechów w ciągu 30 sekund znacząco obniża ciśnienie krwi. To 30-sekundowe ćwiczenie oddechowe jest prostym i łatwym sposobem, aby pomóc zarządzać stresem i promować relaks. Wszystko, co musisz zrobić to:

Czytać także:  Niebezpieczeństwo związane z wysokim ciśnieniem krwi (wpływ nadciśnienia na organizm)

1. Znajdź spokojne miejsce, w którym możesz wygodnie odpocząć.

2. Ustaw timer na 30 sekund, zamknij oczy i weź sześć głębokich oddechów. Powoli rób wdech przez nos i wydech przez usta. Każdy oddech powinien trwać około pięciu sekund.

3. Wykonuj to ćwiczenie co najmniej raz dziennie.

Sprawdź poniższe wskazówki, które pomogą Ci opanować tę technikę:

– Uważaj, aby nie oddychać zbyt szybko. Pięć sekund to mnóstwo czasu na powolny, zrelaksowany oddech.
– Staraj się utrzymać prosty kręgosłup, aby móc oddychać wygodnie bez napinania się.
– Powtarzaj to ćwiczenie przez cały dzień, aby uzyskać maksymalne odprężenie.

Nadciśnienie tętnicze, jeśli jest wcześnie leczone i utrzymywane pod kontrolą, nie jest stanem zagrażającym życiu. Najbardziej efektywną metodą kontroli nadciśnienia jest podejmowanie małych, konsekwentnych kroków w czasie. W przypadku, gdy znajdziesz się w niepewnej sytuacji, powinieneś pamiętać o zachowaniu jak największego opanowania.

Czy oddychanie przez usta obniża ciśnienie krwi?

Obniżenie ciśnienia krwi.

“Oddychanie przez usta jest związane z negatywnymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak podwyższone ciśnienie krwi, zmniejszona zmienność rytmu serca, podwyższony puls, słaba jakość snu i zmęczenie”.

Jaki rodzaj oddychania obniża ciśnienie krwi?

Powolne, głębokie oddychanie aktywuje przywspółczulny układ nerwowy, który zmniejsza częstość akcji serca i rozszerza naczynia krwionośne, obniżając ogólne ciśnienie krwi.

Inne naturalne czynności, które mogą obniżyć ciśnienie krwi

Obniżenie poziomu stresu może nie obniżyć bezpośrednio ciśnienia krwi w dłuższym okresie czasu. Ale stosowanie strategii zarządzania stresem może pomóc w poprawie zdrowia na inne sposoby. Opanowanie technik radzenia sobie ze stresem może prowadzić do zdrowych zmian zachowań, w tym tych, które obniżają ciśnienie krwi.

Istnieje wiele możliwości radzenia sobie ze stresem. Na przykład:

  • Uprość swój harmonogram. Jeśli zawsze czujesz się spieszony, poświęć kilka minut na przejrzenie swojego kalendarza i listy rzeczy do zrobienia. Poszukaj czynności, które zajmują ci czas, ale nie są dla ciebie zbyt ważne. Zaplanuj mniej czasu na te czynności lub całkowicie je wyeliminuj.
  • Ćwicz. Aktywność fizyczna jest naturalnym środkiem odstresowującym. Pamiętaj jednak, by przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń uzyskać zgodę lekarza, zwłaszcza jeśli stwierdzono u ciebie Wysokie ciśnienie krwi.
  • Spróbuj jogi i medytacji. Joga i medytacja wzmacniają Twoje ciało i pomagają Ci się zrelaksować. Te techniki mogą również obniżyć Twoje skurczowe ciśnienie krwi o 5 milimetrów rtęci (mm Hg) lub więcej.
  • Dużo śpij. Zbyt mała ilość snu może sprawić, że problemy wydają się gorsze niż są w rzeczywistości.
  • Zmień swoją perspektywę. Kiedy masz do czynienia z problemami, oprzyj się tendencji do narzekania. Uznaj swoje uczucia związane z sytuacją, a następnie skup się na poszukiwaniu rozwiązań.
Czytać także:  6 najlepszych napojów obniżających ciśnienie krwi