Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Objawy Wysokiego Ciśnienia Krwi

Objawy Wysokiego Ciśnienia Krwi

Co to jest wysokie ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi, zwane również nadciśnieniem, to ciśnienie krwi, które jest wyższe niż normalne. ciśnienie krwi zmienia się w ciągu dnia w zależności od wykonywanych czynności. Jeśli ciśnienie krwi stale przekracza normę, może zostać zdiagnozowane jako wysokie ciśnienie krwi (lub nadciśnienie).

Im wyższy poziom ciśnienia krwi, tym większe ryzyko wystąpienia innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, zawał serca i udar mózgu.

Zespół opieki zdrowotnej może zdiagnozować wysokie ciśnienie krwi i podjąć decyzje dotyczące leczenia poprzez sprawdzenie poziomu ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi i porównanie go z poziomami określonymi w pewnych wytycznych.

Wytyczne stosowane do diagnozowania wysokiego ciśnienia krwi mogą się różnić w zależności od pracownika służby zdrowia:

Niektórzy pracownicy służby zdrowia diagnozują pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, jeśli ich ciśnienie krwi jest stale 140/90 mm Hg lub wyższe. Ta granica jest oparta na wytycznych wydanych w 2003 roku, jak widać w poniższej tabeli.
Inni pracownicy służby zdrowia diagnozują pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, jeśli ich ciśnienie krwi wynosi stale 130/80 mm Hg lub więcej.

Jakie są oznaki i objawy wysokiego ciśnienia krwi?

  • Silne bóle głowy.
  • Krwawienie z nosa.
  • Zmęczenie lub dezorientacja.
  • Problemy z widzeniem.
  • Ból w klatce piersiowej.
  • Trudności w oddychaniu.
  • Nieregularne bicie serca.
  • Krew w moczu.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Prawdopodobnie będziesz mieć mierzone ciśnienie krwi w ramach rutynowej wizyty u lekarza.

Począwszy od 18 roku życia należy poprosić lekarza o pomiar ciśnienia co najmniej raz na dwa lata. Jeśli masz 40 lat lub więcej, lub jesteś w wieku 18-39 lat z wysokim ryzykiem wysokiego ciśnienia krwi, poproś lekarza o odczytanie ciśnienia krwi co roku.

ciśnienie krwi powinno być sprawdzane w obu ramionach, aby stwierdzić, czy jest różnica. Ważne jest, aby używać mankietu o odpowiednim rozmiarze.

Czytać także:  Co To Jest Niskie Ciśnienie Krwi

Lekarz zaleci częstsze kontrole, jeśli zdiagnozowano u Ciebie nadciśnienie lub masz inne czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Dzieci w wieku 3 lat i starsze mają zazwyczaj mierzone ciśnienie krwi w ramach corocznych badań kontrolnych.