Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Najlepsze Wskazówki Dotyczące Cwiczeń, Które Obniżą Twoje Ciśnienie Krwi!

Best Exercise Tips That Will Lower Your Blood Pressure!

Wyrobienie sobie nawyku ćwiczeń może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Daje też więcej energii i jest świetnym sposobem na złagodzenie stresu i lepsze samopoczucie.

Jeśli nie jesteś jeszcze aktywna, zgłoś się najpierw do swojego lekarza. Upewni się on, że jesteś gotowa na ćwiczenia. Ponieważ aktywny styl życia jest dobre dla ciśnienia krwi, twój lekarz będzie prawdopodobnie wszystko dla niego.

Najlepsze ćwiczenia na obniżenie ciśnienia krwi

Wykonywanie ćwiczeń cardio i siłowych pomaga wzmocnić serce, co oznacza, że może ono pompować więcej krwi przy mniejszym wysiłku.

Oto kilka form ćwiczeń, które są świetne, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi:

  • Zajęcia aerobowe. Zapisz się na aqua aerobik, zumbę i zajęcia z fitnessu funkcjonalnego. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj w swojej siłowni lub centrum rekreacji, jakie zajęcia oferują, które odpowiadają Twoim potrzebom.
  • Brisk walking. Będziesz musiał chodzić szybciej niż zwykle, aby podnieść tętno i tempo oddychania.
  • Jazda na rowerze. Jazda na rowerze liczy się, jeśli jest wykonywana przez co najmniej 10 minut i aktywnie pedałujesz. Klasa kolarska dla początkujących może być również doskonałym sposobem na uzyskanie treningu zaplanowanego w swojej rutynie.
  • Taniec. Zajęcia taneczne takie jak Zumba są dobrym treningiem. Każdy taniec się liczy, jeśli zawiera ruch całego ciała i podnosi tętno.
  • Ogrodnictwo lub inne prace na podwórku. Może to być koszenie trawnika i grabienie liści. Postaraj się poświęcić na to od 30 do 45 minut.
  • Wędrówki. Jeśli jesteś nowy w wędrówkach, pozostań najpierw na szlakach dla początkujących. Miej cel, aby pracować w górę do trudniejszych ścieżek.
  • Bieganie lub jogging. Test mówienia może być używany do joggingu lub biegania, aby upewnić się, że zaczynasz w dobrym tempie. Możesz na przemian uprawiać jogging i biegać z chodzeniem, również. Zacznij od krótszych dystansów i wolniejszych prędkości i powoli pracuj nad dłuższymi dystansami lub szybszymi prędkościami.
  • Pływanie. Większość ludzi zna styl dowolny, więc może to być najłatwiejszy styl dla początkujących pływaków. Jeśli to pociągnięcie jest zbyt trudne, aqua jogging może być dobrym punktem wyjścia dla kogoś, kto przyzwyczaja się do ćwiczeń w basenie, używając sprzętu, takiego jak makaron basenowy lub pas do aqua joggingu, aby dodać dodatkową pływalność podczas joggingu, może być również pomocny.
Czytać także:  Co Sprawia, Ze Niskie Ciśnienie Krwi Jest Niebezpieczne

“Kiedy zmniejszasz swoją wagę, możesz zmniejszyć ciśnienie krwi o 5 do 7 milimetrów rtęci, czyli jak mierzy się ciśnienie krwi”, wyjaśnia Gray.

Po treningu możesz również skupić się na kilku metodach oddychania, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Gray poleca metodę oddychania zaciśniętymi ustami.

“Po prostu wdychasz przez nos przez 2 sekundy, a następnie wydychasz przez usta, jakbyś dmuchał w gwizdek, przez 4 sekundy”, mówi Gray. “Robienie tego może pomóc zresetować ciało”.