Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Nagłe wysokie ciśnienie krwi: Środki zaradcze, które należy wykonać, aby je obniżyć.

kontrola wysokiego ciśnienia tętniczego w domu

Ciśnienie krwi jest definiowane jako ciśnienie, jakie wywiera krew na ściany tętnic podczas pompowania przez serce. Normalne Ciśnienie krwi wynosi 120/80 mm Hg. Gdzie 120 to ciśnienie, gdy serce pompuje, a 80 to ciśnienie, gdy serce odpoczywa. Tak wysokie ciśnienie jest ważne, ponieważ krew musi dotrzeć do każdego organu ciała, aby dostarczyć mu składników odżywczych.

Co powinieneś wiedzieć:

Przyczyny i objawy nagłego wysokiego ciśnienia krwi

Niektóre z przyczyn nagłego wysokiego ciśnienia krwi mogą obejmować stres, nadmiar soli w diecie, otyłość, brak aktywności fizycznej i tak dalej. W przypadkach, gdy Ciśnienie krwi wzrasta na krótki czas, ale potem wraca do normy, lekarz może przepisać leki, które pomogą je kontrolować. Jednakże, mogą zdarzyć się przypadki, w których Ciśnienie krwi wzrasta niespodziewanie i wymagana jest pomoc w nagłych wypadkach.

Objawy nagłego wysokiego ciśnienia krwi obejmują:

  • Silny ból głowy
  • Palpitacje serca i dudnienie w uszach i na szyi
  • Problemy z widzeniem
  • Zmęczenie
  • Dezorientacja
  • Trudności w oddychaniu
  • Ból w klatce piersiowej

Co zrobić, jeśli członek rodziny potrzebuje nagłego leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem i zgłoszenie objawów. Jeśli zalecono Ci udanie się do szpitala, zrób to, co każe Ci lekarz.

Jak natychmiast obniżyć Ciśnienie krwi w nagłym wypadku w domu?

Postaraj się zachować spokój. To może nie być łatwe, jeśli jesteś zmartwiony, ale pamiętaj, że bycie spokojnym może faktycznie obniżyć Ciśnienie krwi. Usiądź i skup się na oddychaniu. Weź kilka głębokich oddechów i przytrzymaj je przez kilka sekund, a następnie wypuść.

Weź leki na Ciśnienie krwi, jeśli lekarz przepisał Ci coś takiego.

Filiżanka herbaty z hibiskusa lub rumianku może również pomóc Ci poczuć się spokojniej, warto zaopatrzyć się w te torebki. Unikaj jednak w tym czasie czarnej herbaty lub kawy.

Czytać także:  Jak Natychmiast Obniżyć Ciśnienie Krwi

Możesz również zjeść kawałek ciemnej czekolady, aby wspomóc uwalnianie endorfin, które Cię uspokoją.

Ciśnienie krwi nie jest krytyczną dolegliwością, jeśli jest kontrolowane w początkowych etapach. Właściwe plany zarządzania opieką przewlekłą i regularne konsultacje z lekarzami zapewnią, że choroby związane ze stylem życia będą trzymane na dystans.

Najlepszym sposobem na kontrolowanie wysokiego ciśnienia krwi jest stosowanie małych, konsekwentnych kroków w czasie. Jeśli jednak znajdziesz się w sytuacji kryzysowej, pamiętaj, aby zachować spokój i postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami.