Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Jakie są przyczyny, które podnoszą ciśnienie krwi u człowieka?

jak w naturalny sposób obniżyć ciśnienie krwi

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem. Może się ono pojawić z powodu niezdrowego stylu życia, takiego jak niewystarczająca ilość regularnej aktywności fizycznej. Niektóre warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca i otyłość, mogą również zwiększyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi. wysokie ciśnienie krwi może również wystąpić podczas ciąży.

Jakie problemy powoduje wysokie ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi może zaszkodzić Twojemu zdrowiu na wiele sposobów. Może poważnie uszkodzić ważne organy, takie jak serce, mózg, nerki i oczy.

Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków można kontrolować ciśnienie krwi, aby obniżyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

Jak się czujesz, gdy masz wysokie ciśnienie krwi?

Niestety, wysokie ciśnienie krwi może wystąpić bez odczuwania jakichkolwiek nietypowych objawów. Umiarkowane lub silne bóle głowy, niepokój, duszności, krwotoki z nosa, kołatanie serca lub uczucie pulsowania w szyi to niektóre oznaki wysokiego ciśnienia krwi.

Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi

1. Regularna aktywność fizyczna pomaga poprawić zdrowie

Nie jest tajemnicą, że regularna aktywność fizyczna pomaga zachować dobre zdrowie. Ćwiczenia nie tylko pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi, ale także pomagają kontrolować wagę, wzmacniają serce i obniżają poziom stresu.

2. Jedz mniej soli

Większość ludzi je zbyt dużo soli, nie zdając sobie z tego sprawy. American Heart Association szacuje, że przeciętny Amerykanin zjada około 3400 mg sodu dziennie. Jednak zalecane dzienne spożycie wynosi 2,300 mg, a idealny limit to mniej niż 1,500 mg dziennie, zwłaszcza dla osób z wysokim ciśnieniem krwi.

3. Dodaj więcej potasu do swojej diety, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi
Potas nie tylko pomaga regulować pracę serca, ale może również zmniejszyć skutki działania sodu w organizmie.

Czytać także:  6 Pokarmów, Które W Zaskakujący Sposób Mogą Obniżyć Ciśnienie Krwi

“Potas pomaga organizmowi pozbyć się sodu, a także łagodzi napięcie w ścianach naczyń krwionośnych, z których oba pomagają w dalszym obniżaniu ciśnienia krwi”, mówi dr Craft

Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie spożycia potasu jest dostosowanie diety, w przeciwieństwie do przyjmowania suplementów. Pokarmy bogate w potas obejmują:

  • Owoce takie jak banany, melony, pomarańcze, morele, awokado i pomidory
  • Mleko, jogurt i serek śmietankowy
  • Zielone warzywa liściaste, ziemniaki i słodkie ziemniaki
  • Tuńczyk i łosoś
  • Fasola
  • Orzechy i nasiona

4. Ogranicz spożycie alkoholu

Niektóre badania pokazują, że picie alkoholu w umiarkowanych ilościach może być korzystne dla Twojego serca. Jednak zbyt duża ilość alkoholu spożywana w jednym czasie może spowodować nagły skok ciśnienia krwi.

Jeśli obecnie przyjmujesz leki w celu leczenia wysokiego ciśnienia krwi, powinieneś szczególnie uważać na spożycie alkoholu.

5. Zmniejsz swój stres, aby obniżyć ciśnienie krwi

Wszyscy doświadczamy stresu w naszym codziennym życiu – przebicie opony w środku godziny szczytu, zbliżający się termin w pracy – co może spowodować chwilowy wzrost ciśnienia krwi. W większości przypadków, gdy stresująca sytuacja zostanie rozwiązana, tętno i ciśnienie krwi wracają do normy.

Niektóre metody pomagające złagodzić lub poradzić sobie ze stresem obejmują:

Zmiana sposobu myślenia. Skup się na rzeczach, które możesz kontrolować, zamiast martwić się sytuacjami, na które nie masz wpływu. Wiele razy nasze obawy wynikają z tego, co by było gdyby, czyli z sytuacji, które mogą się nigdy nie wydarzyć. Spojrzenie na te myśli z odpowiedniej perspektywy i przypomnienie sobie, że należy pozostać obecnym, może pomóc w uspokojeniu tych obaw.

Unikaj czynników wywołujących stres. Staraj się unikać stawiania siebie w niepotrzebnie stresujących sytuacjach. Na przykład, spróbuj wyjść do pracy kilka minut wcześniej, aby uniknąć korków w godzinach szczytu.

Praktykuj wdzięczność. Uznanie wszystkich pozytywów w naszym życiu często pomaga odwrócić uwagę od tego, czego chcemy lub czego nam brakuje. Ponadto, zewnętrzne wyrażanie wdzięczności innym może również pomóc w zmniejszeniu uczucia stresu.

Czytać także:  Niebezpieczeństwa związane z niskim ciśnieniem rozkurczowym krwi

Poświęć czas na relaks i zabawę. Wygospodaruj czas na rzeczy, które przynoszą Ci radość. Niezależnie od tego, czy jest to dobry posiłek, spędzanie czasu z bliskimi, czy słuchanie ciekawego podcastu podczas dojazdu do pracy, znajdź czas na włączenie małych chwil przyjemności w ciągu dnia.