Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Jaki jest najszybszy sposób na obniżenie ciśnienia krwi?

how to lower blood pressure fast

Nie ma szybkiego i bezpiecznego sposobu na obniżenie ciśnienia krwi poza placówką medyczną.
Zmiany w stylu życia, które obejmują ćwiczenia, dietę i techniki redukcji stresu mogą naturalnie obniżyć ciśnienie krwi w czasie.

ciśnienie krwi wyższe niż 180/120 wraz z bólem głowy, bólem w klatce piersiowej, dusznościami, mdłościami lub utratą równowagi może wskazywać na kryzys nadciśnieniowy. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy zadzwonić pod numer 911, aby personel medyczny mógł bezpiecznie obniżyć ciśnienie krwi.

Osoba może być w stanie uzyskać dokładny, i być może niższy, odczyt ciśnienia krwi poprzez:

Prawidłowe mierzenie ciśnienia krwi: Mankiet, który jest zbyt mały lub który osoba zakłada na ubranie może podnieść odczyt. Nie należy krzyżować nóg ani napinać ciała podczas pomiaru.

Odpoczynek przed pomiarem ciśnienia krwi: Wstanie i spacerowanie bezpośrednio przed usiąściem do pomiaru ciśnienia krwi może je sztucznie zawyżyć.

Zarządzanie stresem lub niepokojem: Wysoki stres może podnieść ciśnienie krwi. Dlatego też, najlepiej jest spróbować zmierzyć ciśnienie krwi po otrzymaniu wyników testów medycznych, a nie przed. Osoba może również spróbować wziąć odczyt po medytacji lub głębokim oddychaniu.

Powstrzymanie się od palenia: Nikotyna w papierosach może podnieść ciśnienie krwi na około 30 minut, więc najlepiej jest unikać palenia na krótko przed badaniem ciśnienia krwi.

Opróżnienie pęcherza: Pełny pęcherz może nieznacznie podnieść ciśnienie krwi.

Zachowanie ciszy: Rozmowa podczas odczytu może spowodować jego podwyższenie.

Unikanie kofeiny i alkoholu: Zarówno kofeina, jak i alkohol mogą podnieść ciśnienie krwi, zwłaszcza gdy osoba pije w nadmiarze. Wstrzymanie się od picia w dniu odczytu doprowadzi do dokładniejszego wyniku.

Podsumowanie

Nie ma bezpiecznego i skutecznego sposobu na szybkie obniżenie wysokiego ciśnienia krwi w domu. Najlepszym sposobem na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi jest wprowadzenie zmian w ciągu kilku dni lub tygodni, tak aby organizm mógł się do nich przystosować. Jeśli ciśnienie krwi jest niebezpiecznie wysokie i musi być szybko obniżone, należy to zrobić w placówce służby zdrowia.

Czytać także:  Normalne Ciśnienie Krwi Według Płci

Podczas obniżania ciśnienia w domu, ważne jest, aby włączyć w ten proces swojego lekarza. Porozmawiaj z lekarzem o naturalnych sposobach obniżenia ciśnienia krwi, takich jak poprawa diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Zalecenia dotyczące diety i aktywności fizycznej mogą się różnić w zależności od osoby. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o sposobach obniżania ciśnienia krwi – aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.