Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Jak Gwałtownie Obniżyć Ciśnienie Krwi

co na szybkie obniżenie ciśnienia

Obniżenie ciśnienia krwi w sposób nagły może nie być możliwe. Jednakże, poprzez zmianę pewnych nawyków behawioralnych, osoba ta może być w stanie utrzymać swoje ciśnienie na niskim poziomie i uniknąć skoków ciśnienia.

Wysokie ciśnienie krwi jest częstą przyczyną chorób serca. Może również zwiększać ryzyko innych powikłań, takich jak udar mózgu.

Jest to przewlekły, trwający problem, na który nie ma natychmiastowego rozwiązania. Jednakże, pewne zachowania tuż przed odczytem ciśnienia krwi mogą wpłynąć na odczyt, powodując, że będzie on wyższy niż w innym przypadku.

W celu uzyskania dokładnego i możliwie niskiego ciśnienia krwi, należy stosować się do poniższych zaleceń:

Prawidłowe mierzenie ciśnienia krwi: Mankiet, który jest zbyt mały lub który osoba zakłada na ubranie może podnieść odczyt. Nie należy krzyżować nóg ani napinać ciała podczas pomiaru.

Odpoczynek przed pomiarem ciśnienia krwi: Wstanie i spacerowanie bezpośrednio przed usiąściem do pomiaru ciśnienia krwi może je sztucznie zawyżać.

Zarządzanie stresem lub niepokojem: Wysoki stres może podnieść ciśnienie krwi. Dlatego też, najlepiej jest spróbować zmierzyć ciśnienie krwi po otrzymaniu wyników testów medycznych, a nie przed. Osoba może również spróbować wziąć odczyt po medytacji lub głębokim oddychaniu.

Powstrzymanie się od palenia: Nikotyna w papierosach może podnieść ciśnienie krwi na około 30 minut, więc najlepiej jest unikać palenia na krótko przed badaniem ciśnienia krwi.
Opróżnienie pęcherza: Pełny pęcherz może nieznacznie podnieść ciśnienie krwi.

Zachowanie ciszy: Rozmowa podczas odczytu może spowodować jego podwyższenie.

Unikanie kofeiny i alkoholu: Zarówno kofeina, jak i alkohol mogą podnieść ciśnienie krwi, zwłaszcza gdy osoba pije w nadmiarze. Powstrzymanie się od spożywania alkoholu w dniu badania pozwoli uzyskać dokładniejszy wynik.

Słone jedzenie lub sód mogą podnieść ciśnienie krwi. Wiele osób je zbyt dużo sodu, nie zdając sobie z tego sprawy.

Czytać także:  8 najskuteczniejszych trików na obniżenie ciśnienia krwi

Pożywna, zbilansowana dieta może pomóc osobie w znacznym obniżeniu ciśnienia krwi, często bez konieczności stosowania leków.

Niektóre suplementy mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

Jednak przed rozpoczęciem stosowania nowych leków ziołowych lub suplementów diety należy porozmawiać z lekarzem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować suplementy wraz ze zmianami w zachowaniu.

Leki na ciśnienie krwi, takie jak beta-blokery lub inhibitory konwertazy angiotensyny, pomogą obniżyć i utrzymać ciśnienie krwi. Jednakże, osoba powinna zawsze przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza.
Leki mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, których ciśnienie krwi nie reaguje na inne metody leczenia.

Mogą one również pomóc danej osobie obniżyć ciśnienie krwi do zdrowego zakresu, podczas gdy pracuje ona nad innymi strategiami, takimi jak więcej ćwiczeń fizycznych, aby obniżyć ciśnienie krwi w dłuższym okresie czasu.

Wysokie ciśnienie krwi nie musi oznaczać, że dana osoba musi wyeliminować ze swojej diety określone produkty. Zamiast próbować je wyciąć, należy skupić się na umiarze i znalezieniu zdrowych zamienników dla ulubionych przekąsek.
Odpowiednia dieta może pomóc osobie kontrolować poziom ciśnienia krwi.