Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Dowiedz się, czym są pokarmy zwalczające nadciśnienie i zwalczaj wysokie ciśnienie krwi

wysokie cisnienie jak obnizyc naturalnie

Jak mogę obniżyć ciśnienie krwi w ciągu kilku minut?

Jeśli Twoje ciśnienie krwi jest podwyższone i chcesz zobaczyć natychmiastową zmianę, połóż się i weź głęboki oddech. W ten sposób obniżysz ciśnienie krwi w ciągu kilku minut, pomagając spowolnić tętno i zmniejszyć ciśnienie krwi. Kiedy odczuwasz stres, uwalniane są hormony, które zwężają naczynia krwionośne.
Choroba serca pozostaje przyczyną nr 1 zgonów w Stanach Zjednoczonych, a wysokie ciśnienie krwi jest jednym z czarnych charakterów, które zagrażają zdrowiu serca. Jeśli chcesz utrzymać swoje tykanie, kształtowanie swojej diety jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

wysokie ciśnienie krwi dobrze reaguje na zmiany w diecie i stylu życia. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem już dziś dzięki tym zwalczającym nadciśnienie pokarmom.

Banany

Słyszałeś, że jedno jabłko dziennie chroni lekarza przed chorobą. Ale być może nie wiesz, że banan dziennie utrzymuje wysokie ciśnienie krwi na dystans. Ten owoc jest pełen potasu – ważnego minerału obniżającego ciśnienie krwi. Potas pomaga zrównoważyć poziom sodu w organizmie. Im więcej potasu spożywasz, tym więcej sodu pozbywa się Twój organizm. Zacznij dzień od zdrowego dla serca banana, dodając go do pożywnego śniadania, takiego jak pełnoziarniste płatki zbożowe lub niskotłuszczowy jogurt.

Tłuste ryby

Tłuszcze omega-3 są zwiastunem korzyści dla zdrowia serca, i nie bez powodu. Obniżają one poziom złych tłuszczów we krwi i zwalczają wysokie ciśnienie krwi. Tłuste ryby, takie jak łosoś i makrela, są najbogatszym źródłem omega-3 w diecie, ale można je również uzyskać z nasion, takich jak chia i len. Aby uzyskać maksymalne korzyści, zamień czerwone mięso na ryby – jeśli jesteś jak większość Amerykanów, jesz ich za dużo.

Owies

Jest powód, dla którego widzisz symbol serca na pojemniku z owsem, który kupiłeś w sklepie spożywczym. Owies jest bogaty w rozpuszczalny błonnik i wykazano, że znacząco obniża ciśnienie krwi, gdy jest dodawany do zdrowej diety. Nie ma w tym nic wymyślnego; porcja starego, dobrego owsa wystarczy, aby obniżyć ciśnienie krwi o 12 punktów po zaledwie kilku tygodniach.

Czytać także:  Rzeczy, które musisz wiedzieć o Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego

Liściasta zielenina

Szpinak, boćwina, jarmuż, kolęda – wybieraj. Te liściaste warzywa są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o utrzymanie ciśnienia krwi w ryzach. Zielone warzywa liściaste są niezwykle bogate w składniki odżywcze, a ich korzyści zdrowotne wykraczają poza kontrolę ciśnienia krwi. Dieta bogata w warzywa liściaste jest powiązana z niższym ryzykiem wystąpienia wszystkich chorób przewlekłych. Aby wzmocnić swoją dietę, zamień zwykłą sałatę rzymską na jarmuż lub szpinak i dodawaj więcej zielonych liści do głównych posiłków.

Fasola

Podobnie jak owies, fasola jest pełna rozpuszczalnego błonnika i oferuje podobne korzyści w zakresie obniżania ciśnienia krwi. Jedzenie większej ilości fasoli nie tylko zwalcza wysokie ciśnienie krwi, ale także sprzyja utrzymaniu zdrowej wagi. Możesz się odchudzać, chroniąc jednocześnie swoje serce. Fasola jest również bogata w białko i zawiera mnóstwo minerałów. Nie musisz degradować jej do statusu dania dodatkowego. Jedz je, aby zastąpić posiłek mięsny lub dwa.

Orzechy

Jeśli chodzi o pokonanie wysokiego ciśnienia krwi, orzechy są ważną częścią równania. Dodanie orzechów do swojej diety znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi. Są one dobrym źródłem potasu, magnezu, błonnika i białka. Pamiętaj tylko, że są one również wysokokaloryczne. Łatwo stracić rachubę, jeśli pochłaniasz je z puszki. Zamiast tego odmierz 1,5-uncjową porcję, czyli około garści. Ciesz się nimi jako przekąską lub dodawaj je do zup, sałatek i innych posiłków.

Jagody

Jagody są jednym z najbogatszych w składniki odżywcze produktów spożywczych. Te małe owoce są pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Spożywanie jednej filiżanki jagód dziennie może obniżyć ciśnienie krwi o kilka punktów i pomóc utrzymać tętnice miękkie i elastyczne, dzięki czemu krew przepływa sprawnie.

Możesz uzyskać podobne korzyści z soku jagodowego, ale brakuje ci błonnika, więc trzymaj się świeżych lub mrożonych jagód.

Czytać także:  Nadciśnienie Indukowane Ciążą

Pomidory

Sięgnij po pomidora, gdy następnym razem znajdziesz się w alei z produktami. Te czerwone cuda są pełne likopenu, silnego przeciwutleniacza, który oferuje różne korzyści zdrowotne, w tym obniżenie ciśnienia krwi.

Likopen nadaje czerwonym owocom i warzywom ich bogaty kolor i jest kluczowym składnikiem diety śródziemnomorskiej – wzoru odżywiania znanego z obniżania ryzyka chorób serca. Likopen nie tylko utrzymuje ciśnienie krwi w ryzach, ale jego wysoki poziom we krwi obniża poziom złego cholesterolu i zmniejsza ryzyko udaru.

Współpraca z doświadczonym internistą, takim jak dr Stanley John w Bethel Medical Associates, to pierwszy krok do przejęcia kontroli nad swoim zdrowiem serca. Oferujemy badania przesiewowe w kierunku chorób serca i możemy ocenić czynniki ryzyka, aby kierować zalecenia dotyczące ochrony serca.

Zapobieganie i zarządzanie chorobami serca może uratować Twoje życie. Zadzwoń do naszego biura, aby umówić się na wizytę już dziś lub skorzystaj z naszego narzędzia do rezerwacji online. Twoje serce będzie Ci wdzięczne.