Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Does Water helps reduce High Blood Pressure?

Does Water helps reduce High Blood Pressure?

Co to jest wysokie ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi u mężczyzn i kobiet to duży problem. Jeden na trzech dorosłych Amerykanów, około 65 milionów ludzi, ma wysokie ciśnienie krwi, znane również jako nadciśnienie. Znacznie więcej jest zagrożonych jego rozwojem. Ponad połowa Amerykanów w wieku 60 lat i starszych ma nadciśnienie, a w ciągu całego życia ryzyko jego wystąpienia wynosi 90%.

Zazwyczaj ciśnienie krwi wzrasta wraz z wiekiem. Ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi zaczyna wzrastać po osiągnięciu wieku 45 lat, chociaż może wystąpić u osób młodszych. Afroamerykanie mają tendencję do młodszego rozwoju i cięższego nadciśnienia. Otyłość lub rodzinne występowanie wysokiego ciśnienia krwi również zwiększa ryzyko.

Czy picie wody obniża ciśnienie krwi?

wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) dotyka 1 na 3 dorosłych w Stanach Zjednoczonych.
Kiedy osoba ma wysokie ciśnienie krwi, przepływ krwi przez tętnice jest wyższy niż normalnie.

Istnieją sposoby zapobiegania i leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Zaczyna się to od stylu życia. Regularne ćwiczenia utrzymają Twoje serce w zdrowiu, a poziom stresu będzie niski. Ponadto, ćwiczenia mindfulness, takie jak medytacja, joga i pisanie dziennika, mogą pomóc w redukcji stresu.

Utrzymanie diety bogatej w składniki odżywcze również pomoże. Ogranicz spożycie przetworzonej żywności, cukru, alkoholu i smażonych potraw. Ponadto, najlepiej jest unikać tytoniu, jeśli palisz.

Wraz ze zdrową dietą, picie wody i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia może również pomóc w utrzymaniu zdrowego ciśnienia krwi.

W tym artykule omówimy związek pomiędzy nawodnieniem a zdrowiem serca oraz wyjaśnimy zalecane spożycie wody.

Odwodnienie a ciśnienie krwi

Ważne jest, aby pozostać nawodnionym dla ogólnego stanu zdrowia. Istnieje związek pomiędzy odwodnieniem a ciśnieniem krwi. Kiedy organizm jest odpowiednio nawodniony, serce jest w stanie skutecznie pompować krew, dzięki czemu może ona łatwo przemieszczać się po całym ciele, choć trzeba przeprowadzić więcej badań na ten temat.

Czytać także:  Nadciśnienie Indukowane Ciążą

Kiedy organizm jest odwodniony, serce musi użyć więcej siły i pompować ciężej, aby rozprowadzić krew po całym ciele. Potrzeba więcej wysiłku, aby krew dotarła do tkanek i narządów. Odwodnienie skutkuje mniejszą objętością krwi, co powoduje wzrost tętna i ciśnienia krwi.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)