Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

Czy Dieta DASH Jest Odpowiedzią Na Wysokie Ciśnienie Krwi?

Czy pani Dash jest dobra na wysokie ciśnienie krwi

DASH to skrót od Dietary Approaches to Stop Hypertension. Dieta DASH jest planem zdrowego odżywiania zaprojektowanym w celu wspomagania leczenia lub zapobiegania wysokiemu ciśnieniu krwi (nadciśnieniu).

Dieta DASH zawiera pokarmy bogate w potas, wapń i magnez. Te składniki odżywcze pomagają kontrolować ciśnienie krwi. Dieta ogranicza pokarmy o wysokiej zawartości sodu, tłuszczów nasyconych i dodanych cukrów.

Badania wykazały, że dieta DASH może obniżyć ciśnienie krwi w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Dieta może również obniżyć poziom lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL lub “złego”) cholesterolu we krwi. Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu LDL to dwa główne czynniki ryzyka chorób serca i udaru.

Dieta DASH a sód

Dieta DASH ma niższą zawartość sodu niż typowa dieta amerykańska, która może zawierać aż 3400 miligramów (mg) sodu lub więcej dziennie.

Standardowa dieta DASH ogranicza sód do 2,300 mg dziennie. Spełnia ona zalecenie zawarte w Dietary Guidelines for Americans, aby utrzymać dzienne spożycie sodu na poziomie mniejszym niż 2,300 mg dziennie. To mniej więcej ilość sodu w 1 łyżeczce soli kuchennej.

Niższa wersja DASH ogranicza sód do 1,500 mg dziennie. Możesz wybrać wersję diety, która spełnia Twoje potrzeby zdrowotne. Jeśli nie jesteś pewien, jaki poziom sodu jest dla Ciebie odpowiedni, porozmawiaj z lekarzem

Czy Mrs Dash to dobry zamiennik soli?

Przyprawy Mrs Dash są absolutnie genialne i stanowią bardzo smaczną alternatywę dla soli.

Czy Mrs Dash ma wysoką zawartość potasu?

Dash) nie zawierają chlorku potasu. Produkty te są po prostu bezsolnymi mieszankami różnych ziół i przypraw, które dodają smaku Twoim potrawom.

Czy Mrs. Dash ma jakiś sód?

DASH to bezsolna alternatywa dla przyprawiania ulubionych potraw. Każda mieszanka, paczka przyprawowa lub marynata zawiera wiele przypraw, dzięki czemu Twoje podniebienie może cieszyć się smakiem bez soli. Jedzenie zdrowych posiłków nie oznacza rezygnacji z ich smaku.

Czytać także:  10 Najgorszych Pokarmów Do Zjedzenia, Jeśli Masz Nadciśnienie

Czy Mrs Dash jest dobra dla nerek?

Nie bez powodu! Każda mieszanka przypraw Mrs. Dash nie zawiera soli i jest świetnym substytutem soli dla osób chorych na nerki!

Zmierz się z sodem
Pokarmy będące podstawą diety DASH mają naturalnie niską zawartość sodu. Tak więc stosując dietę DASH, prawdopodobnie obniżysz spożycie sodu.

Możesz dodatkowo ograniczyć sód poprzez:

Używanie bezsodowych przypraw lub aromatów zamiast soli
Nie dodawanie soli podczas gotowania ryżu, makaronu lub gorących płatków śniadaniowych
Wybieranie prostych świeżych, mrożonych lub puszkowanych warzyw
Wybieranie świeżego lub mrożonego drobiu bez skóry, ryb i chudych kawałków mięsa
Czytanie etykiet żywności i wybieranie opcji o niskiej zawartości sodu lub bez dodatku soli
W miarę ograniczania przetworzonej, wysokosodowej żywności możesz zauważyć, że jedzenie smakuje inaczej. Może upłynąć trochę czasu, zanim Twoje podniebienie się dostosuje. Ale gdy już to nastąpi, może się okazać, że wolisz sposób odżywiania się zgodny z zasadami DASH.