Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

6 Skutecznych Porad, Które W Naturalny Sposób Obniżą Ciśnienie krwi

jak naturalnie obniżyć ciśnienie tętnicze

Jaka jest główna przyczyna wysokiego ciśnienia krwi?

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi? wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem. Może się ono pojawić z powodu niezdrowego stylu życia, takiego jak niewystarczająca ilość regularnej aktywności fizycznej. Niektóre warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca i otyłość, mogą również zwiększyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi.

Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi

Termin “zmiana stylu życia” sugeruje, że będziesz musiał zmienić swoje nawyki, aby obniżyć ciśnienie krwi. Ogólnie rzecz biorąc, modyfikacje te są naturalnymi – niefarmaceutycznymi – sposobami obniżenia ciśnienia krwi. Sześć metod ma udowodnioną skuteczność w badaniach klinicznych, a dwie inne są zalecane:

1. Jedz mniej soli

“Obcięcie spożycia soli jest prawdopodobnie najważniejszym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi. Badania wykazały, że dieta niskosodowa ma taki sam efekt jak półtora do dwóch leków na ciśnienie krwi,”

Przeciętny Amerykanin spożywa 3,500 mg sodu dziennie – znacznie więcej niż zaleca American Heart Association, które zaleca nie więcej niż 1,500 mg, czyli około jednej łyżeczki soli. Ponieważ ta ilość jest tak surowa, Cleveland Clinic ustala limit na 2,300 mg.

Ponieważ sód jest ukryty w tak wielu pokarmach, unikanie sodu jest trudne, chyba że gotujesz wszystko od podstaw w domu, nigdy nie jesz na mieście i unikasz przetworzonej żywności każdego rodzaju, w tym chleba. Ale jest to możliwe. Przystosowanie się do diety niskosodowej trwa około 10-14 dni; potem niektóre pokarmy zaczną smakować słono.

2. Spożywaj więcej potasu

Dieta o wysokiej zawartości fast foodów, przetworzonej żywności, węglowodanów, ziemniaków i mięsa prawdopodobnie będzie miała niską zawartość potasu, co przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi. Zalecane jest dzienne spożycie 3000 do 3500 mg potasu poprzez pokarmy takie jak banany, pomidory i inne warzywa.

Jeśli masz znaczną chorobę nerek, powinieneś uważać, aby nie spożywać zbyt dużo potasu, ponieważ nerki mogą nie być w stanie go wyeliminować.

3. Przyjmij dietę DASH

Dieta Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) została stworzona specjalnie w celu obniżenia ciśnienia krwi. Kładzie ona nacisk na owoce, warzywa, pełne ziarna i niskotłuszczowy nabiał. Ludzie, którzy przyjmują dietę DASH zazwyczaj spełniają wytyczne dotyczące niskiej zawartości sodu i wysokiej zawartości potasu, a także mogą stracić na wadze. Badania nad tą dietą są tak pozytywne, że jest ona obecnie uważana za jeden z najważniejszych niefarmakologicznych środków kontroli nadciśnienia.

4. Schudnij

Nadwaga zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju wysokiego ciśnienia krwi. Ponad połowa osób dorosłych w USA ma nadwagę. Utrata każdej ilości kilogramów to dobra rzecz.

5. Ogranicz spożywanie alkoholu

Mężczyźni powinni ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych do dwóch drinków dziennie. Kobiety powinny wypijać nie więcej niż jeden dziennie.

6. Zażywaj ruchu fizycznego

Aktywność fizyczna, zwłaszcza aerobowa, jest bardzo skuteczna w obniżaniu ciśnienia krwi. Ćwiczenia aerobowe zmuszają naczynia krwionośne do rozszerzania się i kurczenia, utrzymując je w elastyczności. Zwiększa również przepływ krwi i zachęca do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, wśród innych korzyści.

Inne opcje obejmują dynamiczne ćwiczenia oporowe, takie jak loki bicepsowe z ciężarkami, oraz izometryczne ćwiczenia oporowe, takie jak naciskanie na ścianę. To, jak bardzo mogą one obniżyć ciśnienie krwi, zależy od tego, jak często są wykonywane, ile powtórzeń jest wykonywanych oraz, w przypadku dynamicznych ćwiczeń oporowych, jakie ciężary są używane. Mogą one potencjalnie obniżyć ciśnienie krwi o 4 do 5 mmHg.