Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

6 Pokarmów, Które W Zaskakujący Sposób Mogą Obniżyć Ciśnienie Krwi

jak nagle obniżyć bp

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) jest niebezpiecznym stanem, który wpływa na prawie połowę dorosłych w Stanach Zjednoczonych, według Centers for Disease Control and Prevention (CDC). W 2018 roku blisko pół miliona zgonów w kraju miało Wysokie ciśnienie krwi jako główną lub przyczyniającą się przyczynę. Występujące, gdy siła krwi naciskającej na ściany tętnic jest stale zbyt wysoka, Wysokie ciśnienie krwi wymaga długoterminowego podejścia do opieki.

Jakie są objawy wysokiego ciśnienia krwi?

Być może nie jesteś pewien, czy masz Wysokie ciśnienie krwi. Jeśli minęło już trochę czasu odkąd miałeś/aś mierzone ciśnienie krwi, rozważ zaplanowanie wizyty kontrolnej u lekarza. W międzyczasie, oto kilka kluczowych objawów wysokiego ciśnienia krwi, na które należy uważać:

  • Bóle głowy
  • Krwawienia z nosa
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwienienie skóry
  • Krwawy mocz

Top 6 żywności, która jest zaskakująco może obniżyć ciśnienie krwi:

1. Banany

Być może nie wiesz, że jeden banan dziennie utrzymuje Wysokie ciśnienie krwi na dystans. Ten owoc jest pełen potasu — ważnego minerału obniżającego ciśnienie krwi.

2. Czosnek

Czosnek może pomóc obniżyć poziom skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi nawet o 11,2 mm Hg. W niektórych przypadkach, suplementy czosnku mogą działać tak samo skutecznie jak standardowe leki obniżające ciśnienie krwi, z dużo mniejszą ilością skutków ubocznych.

3. Miód

Miód może również pomóc w zapobieganiu chorobom serca. Według jednego z przeglądów, miód może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, poprawić poziom tłuszczu we krwi, regulować bicie serca i zapobiegać śmierci zdrowych komórek

4. Cytryna

Owoce cytrusowe, w tym grejpfrut, pomarańcze i cytryny, mogą mieć silne działanie obniżające ciśnienie krwi. Są one pełne witamin, minerałów i związków roślinnych, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego serca poprzez zmniejszenie czynników ryzyka chorób serca, takich jak Wysokie ciśnienie krwi.

Czytać także:  Top 10 pytań i odpowiedzi jak obniżyć ciśnienie krwi

5. Imbir

Imbir wydaje się obniżać ciśnienie krwi poprzez działanie jako naturalny bloker kanału wapniowego i rozszerzanie naczyń krwionośnych.

6. Zielona herbata

Analiza badań klinicznych pokazuje, że zielona herbata może obniżyć skurczowe ciśnienie krwi (górna liczba) o maksymalnie 3,2 mmHg i rozkurczowe ciśnienie krwi (dolna liczba) o maksymalnie 3,4 mmHg u osób z lub bez wysokiego ciśnienia krwi.