Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

5 Metod, Które Zaskakująco Obniżają Ciśnienie Krwi Naturalnie

jak obnizyc cisnienie krwi naturalnie

Dlaczego ważne jest mierzenie ciśnienia krwi?

Twoje ciśnienie krwi jest istotnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia, dlatego też regularne monitorowanie go i zrozumienie, co oznaczają liczby, jest ważne, zwłaszcza jeśli jesteś narażony na nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

Jaka jest główna przyczyna wysokiego ciśnienia krwi?

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi? wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem. Może się ono pojawić z powodu niezdrowego stylu życia, takiego jak niewystarczająca ilość regularnej aktywności fizycznej. Niektóre warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca i otyłość, mogą również zwiększyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi.

Kiedy ciśnienie krwi jest wystarczająco wysokie, aby udać się do szpitala?

wysokie ciśnienie krwi, spowodowane między innymi przez styl życia, taki jak otyłość i brak wystarczającej ilości ruchu, jest poważną chorobą. Jeśli staje się zbyt wysokie, konkretnie 180/120 lub wyższe, i masz objawy wymienione tutaj, musisz zadzwonić pod numer 911 lub udać się na pogotowie.Jan 14, 2021

5 Metod, które mogą obniżyć Twoje ciśnienie krwi Naturalnie:

1. Pij dużo wody

Czy picie dużej ilości wody może obniżyć ciśnienie krwi?

Coś tak prostego jak utrzymywanie się nawodnionym poprzez picie sześciu do ośmiu szklanek wody każdego dnia poprawia ciśnienie krwi w sposób naturalny. Woda stanowi 73% ludzkiego serca, więc żaden inny płyn nie jest lepszy w kontrolowaniu ciśnienia krwi.

2. Jedz mniej soli

Zalecane dzienne spożycie wynosi 2300 mg, przy czym idealny limit wynosi mniej niż 1500 mg dziennie, zwłaszcza dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Większość ludzi spożywa zbyt dużo soli, nie zdając sobie z tego sprawy. Prawie 70% sodu, który spożywamy pochodzi z przetworzonych, paczkowanych i restauracyjnych produktów. Aby zmniejszyć ilość sodu w diecie, czytaj etykiety produktów spożywczych i szukaj “niskosolnych” lub “niskosodowych” wersji żywności i napojów, które zwykle kupujesz.

Czytać także:  Ostateczny środek, który możesz zrobić w domu, aby podnieść niskie ciśnienie krwi

Nawet niewielkie zmniejszenie ilości sodu w diecie może pomóc w poprawie zdrowia serca i może obniżyć ciśnienie krwi, jeśli masz nadciśnienie. Używaj substytutów soli, takich jak przyprawy, czosnek, zioła i inne naturalne przyprawy w miejsce części lub całości soli, aby dodać smaku swoim ulubionym potrawom.

3. Dodaj więcej potasu do swojej diety

Potas pomaga organizmowi pozbyć się sodu, a także zmniejsza napięcie ścian naczyń krwionośnych, co w obu przypadkach przyczynia się do dalszego obniżenia ciśnienia krwi” – mówi dr Craft.
Potas nie tylko pomaga regulować pracę serca, ale może również zmniejszyć wpływ sodu w organizmie.
Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie spożycia potasu jest dostosowanie diety, w przeciwieństwie do przyjmowania suplementów. Pokarmy bogate w potas obejmują:

  • Owoce takie jak banany, melony, pomarańcze, morele, awokado i pomidory
  •  Mleko, jogurt i serek śmietankowy
  •  Zielone warzywa liściaste, ziemniaki i słodkie ziemniaki
  •  Tuńczyk i łosoś
  •  Fasola
  •  Orzechy i nasiona

Ale jeśli masz znaczną chorobę nerek, powinieneś unikać spożywania zbyt dużej ilości potasu, ponieważ twoje nerki mogą nie być w stanie go wyeliminować.

4. Ogranicz spożycie alkoholu

Badania pokazują, że picie alkoholu w umiarkowanych ilościach może być korzystne dla Twojego serca. Jednak zbyt duża ilość alkoholu spożyta w jednym czasie może spowodować nagły wzrost ciśnienia krwi.
Monitorowanie spożycia alkoholu jest bardzo ważne. Napoje alkoholowe mogą zawierać znaczne ilości kalorii i cukru, co może przyczynić się do zwiększenia tkanki tłuszczowej i przyrostu masy ciała – oba te czynniki mogą z czasem prowadzić do podwyższenia ciśnienia krwi.
Jeśli pijesz, badanie zaleca, aby mężczyźni ograniczyli spożycie alkoholu do dwóch drinków dziennie, a kobiety do jednego drinka dziennie. Za drinka uważa się jedno 12 uncji piwa, 4 uncje wina, 1,5 uncji 80-proof spirytusu lub 1 uncję 100-proof spirytusu.
Jeśli obecnie przyjmujesz leki na wysokie ciśnienie krwi, powinieneś szczególnie uważać na spożycie alkoholu, ponieważ może ono również zmniejszyć skuteczność leków na ciśnienie krwi.

Czytać także:  Największe Czynniki Mogą Wpływać Na Odczyty Ciśnienia Krwi

5. Zmniejsz swój stres

Wszyscy mamy stres w naszym codziennym życiu, który może spowodować tymczasowy skok ciśnienia krwi. W większości przypadków, gdy stresująca sytuacja zostanie rozwiązana, tętno i ciśnienie krwi wracają do normy.
Jednak przewlekły stres może narazić Cię na ryzyko wystąpienia wielu długoterminowych problemów zdrowotnych, w tym wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru. Choć nie da się wyeliminować wszystkich stresorów z życia, to nauka radzenia sobie z nimi w zdrowszy sposób może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie – co z kolei może obniżyć ciśnienie krwi.