Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

12 Utimate Porady, Które Mogą Obniżyć Ciśnienie Krwi Naturalnie

jak obniżyć naturalnie ciśnienie krwi

Co to jest ciśnienie krwi?

ciśnienie krwi to siła wywierana przez krew na wewnętrzne ściany tętnic. Wykazuje ono niewielkie wahania w ciągu dnia – obniża się podczas odpoczynku i chwilowo wzrasta podczas podekscytowania lub stresu. Wzrost ciśnienia krwi w spoczynku może powodować blizny, usztywnienie lub stwardnienie tętnic.

Co to jest wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)?

wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie to cichy zabójca, który dotyka 80 milionów Amerykanów. Aż 16 milionów Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z tego schorzenia. Nieleczone nadciśnienie może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca lub udaru. wysokie ciśnienie krwi występuje z powodu zaciśnięcia bardzo małych naczyń krwionośnych zwanych tętniczkami. W rezultacie serce musi pompować mocniej, aby pokonać opór w zwężonym łożysku naczyń krwionośnych. Prowadzi to do podwyższonego ciśnienia wewnątrz naczyń.

O wysokim ciśnieniu krwi lub nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy odczyty stale wahają się od 140 lub więcej dla ciśnienia skurczowego lub 90 lub więcej dla rozkurczowego.
ciśnienie krwi powyżej 180/120 mmHg jest niebezpiecznie wysokie i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Jaka jest główna przyczyna wysokiego ciśnienia krwi?

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi? wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem. Może to nastąpić z powodu niezdrowych wyborów stylu życia, takich jak nie otrzymywanie wystarczającej ilości regularnej aktywności fizycznej. Niektóre warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca i otyłość, mogą również zwiększyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi.

12 ostatecznych wskazówek, jak obniżyć ciśnienie krwi

1. Utrzymuj zdrową wagę

Nadwaga jest głównym czynnikiem ryzyka dla wysokiego ciśnienia krwi. Będziesz musiał utrzymać wskaźnik masy ciała (BMI) w granicach 18,5-24,9 kg/m2.

2. Zmniejsz otyłość centralną

Posiadanie nadmiaru tłuszczu wokół talii naraża Cię na ryzyko nadciśnienia i związanych z nim chorób serca. Możesz zmniejszyć tłuszcz wokół środka poprzez różne ćwiczenia, w tym jogging, spacery, wędrówki, wiosłowanie, pływanie i trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT).

Czytać także:  Jak Poznać Zakresy Ciśnienia Krwi w Zależności Od Wieku

3. Pozostań aktywny fizycznie

American Heart Association (AHA) zaleca wykonywanie 90-150 minut aktywności fizycznej rozłożonej na cały tydzień lub co najmniej 30 minut każdego dnia przez co najmniej 5 dni w tygodniu.

4. Rzuć palenie

Palenie powoduje gromadzenie się płytki nazębnej w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi. Spróbuj rzucić palenie i unikaj ekspozycji na bierne palenie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu najlepszego sposobu, aby to zrobić. Pomocne może być przystąpienie do programu mającego na celu pomoc w rzuceniu palenia.

5. Dbaj o odpowiednią ilość snu

Brak snu zwiększa szanse na rozwój warunków zdrowotnych, które powodują wysokie ciśnienie krwi. Staraj się zapewnić sobie od 7 do 9 godzin dobrej jakości snu każdej nocy.

6. Radzenie sobie ze stresem

Stres uwalnia hormony, które tymczasowo podnoszą ciśnienie krwi. Naucz się zarządzać stresem poprzez wykonywanie czynności, które Cię relaksują i sprawiają, że czujesz się dobrze. Mogą to być proste rzeczy, takie jak długi spacer na łonie natury, słuchanie muzyki lub realizowanie hobby, które sprawia Ci przyjemność. Możesz również spróbować technik głębokiego oddychania i medytacji.

7. Jedz żywność zdrową dla serca

Włączaj do swojej diety pokarmy zdrowe dla serca:

 • Szpinak
 • Brokuły
 • Marchewki
 • Jabłka
 • Pomarańcze
 • Banany
 • Pełne ziarna
 • Orzechy
 • Fasola
 • Beztłuszczowe lub niskotłuszczowe produkty mleczne
 • Jaja
 • Tłuste ryby
 • Chude mięso
 • Kurczak lub indyk bez skóry
 • Jaja

8. Trzymaj się z dala od tłuszczów nasyconych i trans

Unikaj żywności, która jest ładowana z tłuszczami nasyconymi i trans, jak fast food, smażone jedzenie i instant i mrożonki.

9. Ogranicz spożycie sodu

Zwróć uwagę na to, ile soli jesz, ponieważ sól może zwiększyć ciśnienie krwi. Ogranicz spożycie soli do 1500 miligramów lub mniej dziennie. Unikaj pakowanej, przetworzonej żywności, która zazwyczaj zawiera więcej sodu.

Czytać także:  Jaki jest właściwy sposób mierzenia ciśnienia krwi?

10. Zwiększ swoje spożycie potasu

Potas może przeciwdziałać wpływowi sodu na ciśnienie krwi. Włącz do swojej codziennej diety produkty bogate w potas, takie jak banany i szpinak.

11. Unikaj zbyt dużej ilości cukru

Unikaj żywności i napojów, które zawierają dodane cukry, takie jak napoje bezalkoholowe, ciasta, ciastka i cukierki.

12. Ogranicz kofeinę i alkohol

Kofeina może podnieść ciśnienie krwi. Jeśli cierpisz już na wysokie ciśnienie krwi, unikaj wszystkiego, co zawiera kofeinę przed ćwiczeniami.

Pij alkohol z umiarem. Jeśli jesteś zdrowy, przestrzegaj tych ogólnych wytycznych:

Mężczyźni: nie więcej niż 2 drinki dziennie
Kobiety: nie więcej niż 1 drink dziennie