Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

10 Pomocnych Porad, Które Z Pewnością Obniżą Twoje Wysokie Ciśnienie Krwi

jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi

Jaka jest główna przyczyna wysokiego ciśnienia krwi?

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi? wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się z czasem. Może się ono pojawić z powodu niezdrowego stylu życia, takiego jak niewystarczająca ilość regularnej aktywności fizycznej. Niektóre warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca i otyłość, mogą również zwiększyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi.

Jak się czujesz, kiedy masz wysokie ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi jest w większości przypadków cichą chorobą

Niestety, wysokie ciśnienie krwi może wystąpić bez odczuwania jakichkolwiek nietypowych objawów. Umiarkowane lub silne bóle głowy, niepokój, duszności, krwawienia z nosa, kołatanie serca lub uczucie pulsowania w szyi to niektóre z oznak wysokiego ciśnienia krwi.

O jakiej porze dnia Ciśnienie krwi jest najwyższe?

Ciśnienie krwi ma charakter dobowy. Zazwyczaj Ciśnienie krwi zaczyna rosnąć na kilka godzin przed obudzeniem się. W ciągu dnia nadal rośnie, osiągając szczyt w południe. Ciśnienie krwi zazwyczaj spada późnym popołudniem i wieczorem.

10 sposobów na obniżenie ciśnienia krwi:

1. Zrzuć zbędne kilogramy i obserwuj swoją talię

Ciśnienie krwi często wzrasta wraz ze wzrostem wagi. Nadwaga może również powodować zakłócenia w oddychaniu podczas snu (bezdech senny), co dodatkowo podnosi Ciśnienie krwi.

Utrata wagi jest jedną z najskuteczniejszych zmian stylu życia w celu kontroli ciśnienia krwi. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata nawet niewielkiej ilości kilogramów może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Ogólnie rzecz biorąc, Ciśnienie krwi może spaść o około 1 milimetr rtęci (mm Hg) z każdym kilogramem (około 2,2 funta) utraconej wagi.

2. Ćwicz regularnie

Regularna aktywność fizyczna może obniżyć wysokie ciśnienie krwi o około 5 do 8 mm Hg. Ważne jest, aby nadal ćwiczyć, aby nie dopuścić do ponownego wzrostu ciśnienia krwi. Ogólnym celem jest dążenie do co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej każdego dnia.

Czytać także:  Czy lęk wpływa bezpośrednio na osobę z wysokim ciśnieniem krwi?

Ćwiczenia mogą również pomóc w utrzymaniu podwyższonego ciśnienia krwi przed przekształceniem się w wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). W przypadku osób z nadciśnieniem, regularna aktywność fizyczna może obniżyć Ciśnienie krwi do bezpiecznego poziomu.

3. Jedz zdrową dietę

Spożywanie diety bogatej w pełne ziarna, owoce, warzywa i niskotłuszczowe produkty mleczne oraz o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu może obniżyć wysokie ciśnienie krwi nawet o 11 mm Hg. Przykłady planów żywieniowych, które mogą pomóc kontrolować Ciśnienie krwi to dieta Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) i dieta śródziemnomorska.

Potas w diecie może zmniejszyć wpływ soli (sodu) na Ciśnienie krwi. Najlepszym źródłem potasu jest żywność, taka jak owoce i warzywa, a nie suplementy. Dąż do uzyskania 3,500 do 5,000 mg dziennie, co może obniżyć Ciśnienie krwi o 4 do 5 mm Hg. Zapytaj swojego opiekuna, ile potasu powinieneś mieć.

4. Ogranicz sól (sód) w swojej diecie
Nawet niewielkie zmniejszenie ilości sodu w diecie może poprawić zdrowie serca i obniżyć wysokie ciśnienie krwi o około 5 do 6 mm Hg.

Wpływ spożycia sodu na Ciśnienie krwi różni się w poszczególnych grupach osób. Ogólnie rzecz biorąc, ograniczyć sód do 2300 miligramów (mg) dziennie lub mniej. Jednak mniejsze spożycie sodu 1,500 mg dziennie lub mniej jest idealne dla większości dorosłych.

5. Ograniczenie alkoholu

Ograniczenie alkoholu do mniej niż jednego drinka dziennie dla kobiet lub dwóch drinków dziennie dla mężczyzn może pomóc obniżyć Ciśnienie krwi o około 4 mm Hg. Jeden drink to 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji 80-cio procentowego likieru.

Jednak picie zbyt dużej ilości alkoholu może podnieść Ciśnienie krwi o kilka punktów. Może również zmniejszyć skuteczność leków na Ciśnienie krwi.

6. Rzuć palenie

Palenie zwiększa Ciśnienie krwi. Zaprzestanie palenia pomaga obniżyć Ciśnienie krwi. Może również zmniejszyć ryzyko chorób serca i poprawić ogólny stan zdrowia, co może prowadzić do dłuższego życia.

Czytać także:  Top 8 najlepszych suplementów, które pomogą Ci obniżyć ciśnienie krwi.

7. Zadbaj o dobrą jakość snu

Słaba jakość snu uzyskanie mniej niż sześć godzin snu każdej nocy przez kilka tygodni może przyczynić się do nadciśnienia. Wiele problemów może zakłócić sen, w tym bezdech senny, zespół niespokojnych nóg i ogólna bezsenność (bezsenność).

Powiadom swojego lekarza, jeśli często masz problemy ze snem. Znalezienie i leczenie przyczyny może pomóc poprawić sen. Jednak jeśli nie masz bezdechu sennego lub zespołu niespokojnych nóg, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby uzyskać bardziej spokojny sen.

8. Zmniejsz stres

Długotrwały (chroniczny) stres emocjonalny może przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi. Potrzeba więcej badań nad skutkami technik redukcji stresu, aby dowiedzieć się, czy mogą one obniżyć Ciśnienie krwi.

9. Kontroluj Ciśnienie krwi w domu i regularnie się badaj

Monitorowanie ciśnienia krwi w domu może pomóc Ci w jego kontrolowaniu. Dzięki temu można mieć pewność, że leki i zmiany w stylu życia działają.

10. Uzyskaj wsparcie

Wspierająca rodzina i przyjaciele są ważni dla dobrego zdrowia. Mogą oni zachęcać Cię do dbania o siebie, podwozić Cię do gabinetu lekarskiego lub rozpocząć z Tobą program ćwiczeń, aby utrzymać niskie ciśnienie krwi.