Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
aby unormować ciśnienie krwi
KSIĄŻKA GRATIS
Ściągnij teraz

10 ostatecznych wskazówek, jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi

jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) nie bez powodu nazywane jest “cichym zabójcą”. Często nie daje żadnych objawów, ale stanowi poważne ryzyko chorób serca i udaru. A te choroby są jednymi z głównych przyczyn śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Ciśnienie krwi mierzone jest w milimetrach rtęci, co w skrócie oznacza mm Hg. W pomiarze biorą udział dwie liczby:

Skurczowe Ciśnienie krwi. Górna liczba reprezentuje siłę ciśnienia, kiedy serce wpycha krew do tętnic w całym ciele.

Ciśnienie rozkurczowe. Dolna liczba reprezentuje ciśnienie w naczyniach krwionośnych pomiędzy uderzeniami, kiedy serce napełnia się i rozluźnia.

Ciśnienie krwi niższe niż 120/80 mm Hg jest uważane za normalne. Ciśnienie krwi, które wynosi 130/80 mm Hg lub więcej jest uważane za wysokie.

Oto 10 wskazówek, jak obniżyć swoje Ciśnienie krwi Naturalnie.

1. Zwiększ aktywność i ćwicz więcej

Gdy regularnie zwiększasz częstotliwość pracy serca i oddychania, z czasem Twoje serce staje się silniejsze i pompuje z mniejszym wysiłkiem. To z kolei zmniejsza nacisk na tętnice i obniża Ciśnienie krwi.

Do jakiej aktywności powinieneś dążyć?

Nie musisz jednak biegać w maratonach. Zwiększenie poziomu aktywności może być tak proste jak:

korzystanie ze schodów
chodzenie zamiast jazdy samochodem
wykonywanie prac domowych
uprawianie ogrodu
jazda na rowerze
uprawianie sportu zespołowego

Po prostu rób to regularnie i pracuj do co najmniej pół godziny dziennie umiarkowanej aktywności.

2. Schudnij, jeśli masz nadwagę
Jeśli masz nadwagę, utrata 5 do 10 kilogramów może obniżyć Ciśnienie krwi. Dodatkowo, obniżysz swoje ryzyko innych potencjalnych problemów medycznych.

Przegląd kilku badań donosi, że diety odchudzające obniżyły Ciśnienie krwi średnio o 3,2 mm Hg rozkurczowe i 4,5 mm Hg skurczowe.

3. Unikaj zbyt wiele na cukrze i rafinowanych węglowodanach

Wiele badań pokazuje, że ograniczenie cukru i rafinowanych węglowodanów może pomóc Ci schudnąć i obniżyć Ciśnienie krwi.

Czytać także:  Najlepszy Wybór Leków Na Nadciśnienie Tętnicze

Cukier, zwłaszcza fruktoza, może zwiększyć Ciśnienie krwi bardziej niż sól, według jednego przeglądu z 2014 roku. W próbach trwających co najmniej 8 tygodni, cukier zwiększył Ciśnienie krwi o 5,6 mm Hg rozkurczowe i 6,9 mm Hg skurczowe.

4. Jedz więcej potasu i mniej sodu

Zwiększenie spożycia potasu i ograniczenie soli może również obniżyć Ciśnienie krwi.

Potas jest podwójnym zwycięzcą: Zmniejsza skutki działania soli w twoim systemie i łagodzi napięcie w naczyniach krwionośnych. Jednak diety bogate w potas mogą być szkodliwe dla osób z chorobami nerek, więc porozmawiaj z lekarzem przed zwiększeniem spożycia potasu.

5. Jedz mniej przetworzonej żywności

Większość dodatkowej soli w Twojej diecie pochodzi z przetworzonej żywności i żywności z restauracji, a nie z Twojej solniczki w domu. Popularne pozycje o wysokiej zawartości soli obejmują:

  • wędliny delikatesowe
  • zupy w puszkach
  • pizza
  • chipsy
  • inne przetworzone przekąski.

Żywność oznaczona jako “niskotłuszczowa” ma zazwyczaj wysoką zawartość soli i cukru, aby zrekompensować utratę tłuszczu. Tłuszcz jest tym, co nadaje żywności smak i sprawia, że czujesz się pełny.

6. Rzuć palenie

To może być trudne do zrobienia, ale warto: Rzucenie palenia jest dobre dla twojego ogólnego zdrowia. Palenie powoduje natychmiastowy, ale tymczasowy wzrost ciśnienia krwi i wzrost tętna.

7. Zredukuj nadmierny stres

Żyjemy w stresujących czasach. Wymagania w miejscu pracy i rodzinie, polityka krajowa i międzynarodowa – wszystko to przyczynia się do stresu. Znalezienie sposobów na zmniejszenie własnego stresu jest ważne dla zdrowia i ciśnienia krwi.

8. Spróbuj medytacji lub jogi

Mindfulness i medytacja, w tym medytacja transcendentalna, od dawna są wykorzystywane i badane jako metody zmniejszania stresu.

Joga, która powszechnie obejmuje kontrolę oddechu, postawę i techniki medytacyjne, może być również skuteczna w zmniejszaniu stresu i ciśnienia krwi.

9. Zjedz trochę ciemnej czekolady

Wykazano, że ciemna czekolada obniża Ciśnienie krwi, ale ciemna czekolada powinna mieć 60 do 70 procent kakao. Przegląd badań nad ciemną czekoladą wykazał, że spożywanie jednego do dwóch kwadratów ciemnej czekolady dziennie może pomóc obniżyć ryzyko choroby serca poprzez obniżenie ciśnienia krwi i stanu zapalnego.

Czytać także:  Najlepszy lek, który możesz zastosować, aby obniżyć ciśnienie krwi

10. Spróbuj mieć zioła lecznicze

Leki ziołowe od dawna były stosowane w wielu kulturach do leczenia różnych dolegliwości.

Niektóre zioła zostały nawet wykazane, aby ewentualnie obniżyć Ciśnienie krwi. Jednak potrzeba więcej badań, aby zidentyfikować dawki i składniki w ziołach, które są najbardziej przydatne.

Jak się czujesz, kiedy masz Wysokie ciśnienie krwi?
Ciśnienie krwi jest w większości przypadków cichą chorobą

Niestety, Wysokie ciśnienie krwi może wystąpić bez odczuwania jakichkolwiek nietypowych objawów. Umiarkowane lub silne bóle głowy, niepokój, duszności, krwotoki z nosa, kołatanie serca lub uczucie pulsowania w szyi to niektóre oznaki wysokiego ciśnienia krwi.

Czy picie dużej ilości wody może obniżyć Ciśnienie krwi?

Coś tak prostego jak dbanie o nawodnienie organizmu poprzez picie 6-8 szklanek wody dziennie poprawia Ciśnienie krwi. Woda stanowi 73% ludzkiego serca,¹ więc żaden inny płyn nie jest lepszy w kontrolowaniu ciśnienia krwi.